Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Polenergia: Energetyka odnawialna zaczyna 'spinać się' bez wsparcia

Udostępnij

Energetyka odnawialna przy obecnych warunkach rynkowych zaczyna stawać się konkurencyjna i opłacalna bez wsparcia, poinformował prezes Polenergia Obrót Arkadiusz Zieleźny.

"Przy tym wzroście cen i wzroście wartości CO2, my jesteśmy gotowi od dzisiaj przystąpić do rozmów z członkami [Izby] na temat pięcio-, dziesięcio-, piętnastoletnich umów na stałą cenę, które by zabezpieczały stabilność działania na przyszłość i oferowały energię w niższych wartościach niż to wynika z dzisiejszych cen rynkowych" - powiedział Zieleźny podczas panelu na Kongresie Nowego Przemysłuw Katowicach, komentując wypowiedź prezesa Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej o wysokich kosztach energii. 

"Przy tych parametrach, które mamy dzisiaj, odnawialne źródła energii powoli zaczynają się spinać bez wsparcia" - dodał prezes. 

Dodał, że PEP z zainteresowaniem przyjrzy się planowanym na ten rok aukcjom OZE.

"Może się okazać, że nie będzie to odległe od dzisiejszych parametrów rynkowych" - powiedział.

Polenergia - notowana na GPW - jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+