Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Kancelaria Prawna - Inkaso WEC liczy na dynamiczny rozwój mikrofaktoringu

Udostępnij

KPI (KANCELWEC) oczekuje, że z nowej usługi mikrofaktoringu WEC skorzysta ok. 20-40 firm do końca roku, zaś rozwój wszystkich linii biznesowych zapewni wzrost przychodów i zysków o 10% r/r w br. Spółka liczy również, że jeszcze w tym roku podpisze pierwsze umowy o współpracy z mikrofirmami z Ukrainy, poinformował ISBnews prezes Remigiusz Brzeziński.

"Mamy ponad 4 tys. klientów z segmentu mikro- i małych firm i chcemy sprzedawać naszą nową usługę mikrofaktoringu z wykorzystaniem cross-sellingu, aby zwiększać skalę działalności. Usługę sprzedajemy od połowy czerwca tego roku, mamy już 5 klientów z przyznanymi limitami na kwotę ok. 200 tys. zł. Zgodnie z naszymi wyliczeniami, stopa zwrotu  z jednej firmy to 40-50%" - powiedział Brzeziński w rozmowie z ISBnews.

Dodał, że oferowany przez Kancelarię mikrofaktoring do kwoty 50 tys. zł to usługa niszowa, której nie oferują banki, czy większe firmy faktoringowe. W Polsce działa kilkaset tysięcy mikrofirm, a ich znacząca część - ze względu na rodzaj prowadzonej działalności - może korzystać z tej usługi. Rocznie spółka pozyskuje ok. 250-300 nowych klientów.

"Chcemy sprzedawać jak najwięcej, ale musimy też kierować się szkodowością. Weryfikujemy naszych potencjalnych klientów we wszystkich możliwych bazach danych. Bardzo dobrym wynikiem byłoby, gdybyśmy do końca roku pozyskali 20-40 klientów. To zarówno firmy, które już są naszymi klientami, jak i nowi klienci" - zaznaczył prezes.

Brzeziński powiedział, że Kancelaria Prawna - Inkaso WEC świadczy już pełny zakres usług związanych z zarządzaniem wierzytelnościami plus faktoring, czy wykupy pojedynczych wierzytelności. W grupie działa także spółka świadcząca usługi pomocy prawnej, a także spółka prowadząca szkolenia zamknięte i otwarte, w tym projekt "Akademia Przedsiębiorcy Inkaso WEC", która przeszkoliła już ponad 1,5 tys. firm - nie tylko małych. Jak podkreślił prezes, działalność szkoleniowa jest bardzo dochodowa.

Jeszcze w tym roku Kancelaria Prawna - Inkaso WEC chce podpisać pierwsze umowy z klientami z Ukrainy, gdzie działa już biuro sprzedaży spółki.

"Przeprowadziliśmy już szkolenie w Łucku dla lokalnych firm, prowadzimy już pierwsze rozmowy o współpracy. Zdobywamy zaufanie, firmy są dość mocno zainteresowane. Wydaje się, że jest szansa na kilka zleceń już w tym roku, co może dać efekt kuli śnieżnej. Ten rynek jest dla nas ciekawy, ponieważ wiele ukraińskich firm ma dłużników w Polsce" - podkreślił Brzeziński.

Na początku lipca br. spółka ogłosiła prognozę finansową na 2016 rok, która zakłada przychody na poziomie 6 mln zł i zysk netto wielkości 400 tys. zł. Oznacza to wzrost obu pozycji o ponad 10% r/r.

Wynik finansowy netto grupy wyniósł 428,2 tys. zł w 2015 roku, co stanowi wzrost o 201% w skali roku. W 2015 roku spółka pozyskała od klientów prawie 1,5 tys. zleceń o wartości blisko 28 mln zł.

Brzeziński powtórzył, że celem Kancelarii Prawnej - Inkaso WEC jest wypłacanie dywidendy co roku.

"Chcemy dzielić się zyskiem, bo zależy nam na tym, by posiadać długoterminowych akcjonariuszy. Będziemy wypłacać ok. 30% rocznego zysku na dywidendę" - podkreślił prezes. 

Z zysku za 2015 rok spółka wypłaci dywidendę w wysokości 0,03 zł na akcję.

Kancelaria Prawna-Inkaso WEC to spółka działająca od ponad 20 lat na rynku windykacji B2B. Od maja 2015 r. notowana jest na NewConnect.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+