Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Triggo zaprezentuje nowy prototyp w połowie listopada, podtrzymuje plany giełdowe

Udostępnij

Triggo planuje prezentację swojego najnowszego prototypu pojazdu elektrycznego na połowę listopada br., poinformował prezes Rafał Budweil. Jednocześnie podtrzymał giełdowe plany spółki, obejmujące debiut na rynku NewConnect z emisją publiczną akcji o wartości 2,5 mln euro w I kw. 2019 r.

"Zbliżamy się do następnego kamienia milowego - prezentacji kolejnego prototypu. Będzie to 15 listopada na Kongresie 590" - powiedział Budweil podczas konferencji prasowej.

Wyjaśnił, że prototyp PB3 będzie posiadał docelowe rozmiary i proporcje, zawieszenie o zmiennej geometrii, sterowanie drive-by-wire, CAN, mikrokontrolery, ekran dotykowy, akcelerometry i żyroskopy, napęd i sterowniki.

Poinformował także, że od przełomu 2018/2019 r. spółka będzie dysponowała 9 pojazdami i będzie mogła rozpocząć pilotaż w obrębie zamkniętej floty wybranej instytucji w I poł. 2019 r.

"Planujemy debiut na NewConnect ok. I kwartału przyszłego roku" - podtrzymał także prezes. "Z tej emisji będziemy chcieli sfinansować przygotowania do wdrożenia produktu" - dodał.

Wcześniej spółka informowała, że jej docelowym rynkiem są operatorzy car sharingowi. Koszt produkcji modelu szacowany jest na 9-11 tys. euro. Spółka posiada też odpowiednie patenty na rynkach, na których zamieszkuje ponad 2 mld ludzi.

Mikrosamochód Triggo umożliwia poruszanie się w dwóch konfiguracjach podwozia, co zapewnia podwyższoną mobilność. Szerokość pojazdu w trybie drogowym wynosi 150 cm (prędkość maksymalna 90 km/h), a w trybie manewrowym 86 cm (prędkość maksymalna 25 km/h). Zasięg modelu dwuosobowego w mieście to ok. 100 km; nie potrzebuje stacji ładowania, gdyż baterie są wymieniane na naładowane.

Zarząd informował też, że chce budować i rozwijać spółkę w Polsce, ale główne rynki leżą za granicą.

Głównym udziałowcem Triggo, skupiającym około 70% akcji jest obecnie Rafał Budweil. 

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+