Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Elektrotim liczy na poprawę wyników w IV kw. 2018 r.

Udostępnij

ELT (ELEKTROTI) ocenia, że IV kw. br. pozwoli na poprawę wyników grupy w ujęciu narastającym, wynika z wypowiedzi prezesa Andrzeja Diakuna. Według niego, charakter sezonowości w sprzedaży grupy pozwoli też na przekroczenie 300 mln zł przychodów w br.

"To w IV kw. zwykle realizujemy zyski. W IV kw. spółki powinny zanotować duże przychody ze sprzedaży i wszystko wskazuje, że wyniki się poprawią. W IV kw. wszystkie spółki powinny mieć wynik dodatni" - powiedział Diakun podczas konferencji prasowej.

Poinformował także, że na ostatni kwartał z reguły przypada ok. 40% rocznych przychodów. W związku z tym grupa powinna na koniec roku mieć powyżej 300 mln zł sprzedaży.

"Mam nadzieję, że tak" - dodał prezes, pytany czy wyniki IV kw. pozwolą spółce "wyjść na plus" w ujęciu całego roku.

W okresie I-III kw. 2018 r. spółka miała 6,25 mln zł skonsolidowanej straty netto w porównaniu z 1,95 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 192,7 mln zł w porównaniu z 183,71 mln zł rok wcześniej.

Prezes ocenił także, że 2019 r. będzie dla spółki lepszy.

"W 2019 r. powinniśmy wrócić na normalne tory. Powinniśmy mieć przyzwoite wyniki i wyprodukować trochę cashu. Jestem przekonany, że [2019] będzie lepszy" - powiedział Diakun.

Elektrotim specjalizuje się w wykonawstwie instalacji elektrycznych i systemów automatyki dla budownictwa i przemysłu. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 293 mln zł w 2017 r.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+