Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Tauron przedstawi aktualizację strategii w zw. z PEP po I kw. 2019 r.

Udostępnij

Cele zaprezentowanego dziś projektu Polityki Energetycznej Polski (PEP) są zbieżne z kierunkami rozwoju realizowanymi przez Grupę Tauron, podała spółka. W związku z PEP, TPE (TAURONPE) podjął prace nad aktualizacją strategii na lata 2016-2025 w zakresie kształtowania miksu wytwórczego, a jej efekty przedstawi po I kw. 2019 r., zapowiedziano także.

Według zaprezentowanego dziś projektu PEP podstawą bezpieczeństwa energetycznego Polski do roku 2040 roku będzie węgiel stanowiący w 2030 roku 60% miksu energetycznego. Energetyka węglowa będzie dostosowywana do regulacji Unii Europejskiej.

"Grupa Tauron podtrzymuje, że ostatnią inwestycją w duże źródło węglowe jest blok o mocy 910 MW w Jaworznie, jednocześnie deklarując dalszą modernizację i poprawę efektywności aktywów wytwórczych i wydobywczych" - czytamy w komunikacie.

"Grupa Tauron pozytywnie odnosi się do akcentowanej w projekcie PEP kwestii bezpiecznej transformacji Śląska w perspektywie społecznej i gospodarczej. Grupa Tauron wierzy w możliwość sprawiedliwej transformacji obszarów przemysłowych w Europie" - czytamy dalej.

Projekt nowej PEP dużą wagę przywiązuje do rozwoju odnawialnych źródeł energii.

"Grupa Tauron podtrzymuje zainteresowanie inwestycjami w OZE - tak w instalacje fotowoltaiczne, jak i lądowej i morskiej energetyki wiatrowej" - napisano także w komunikacie.

W związku z ogłoszeniem projektu Polityki Energetycznej Polski i planowanymi zmianami regulacyjnymi, jak i wynikami aukcji rynku mocy, Tauron podjął prace nad aktualizacją "Strategii Grupy Tauron na lata 2016-2025" w zakresie kształtowania miksu wytwórczego.

"Aktualizację strategii Tauron przedstawi po pierwszym kwartale 2019 roku" - zapowiedziano w materiale.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Pozostałe wiadomości

Akcjonariusze PTWP zatwierdzili wypłatę dywidendy za 2025 r.

Zwyczajne walne zgromadzenie PTWP SA, które odbyło się 25 czerwca 2026 r., podjęło uchwałę o przeznaczeniu łącznie 9,5 mln zł na wypłatę dywidendy za 2025 rok. Oznacza to wypłatę 5,89...

2026-06-25, 15:53
Przemysław Drożdż COO, Tomasz Palacz CEO

Liftero zadebiutuje na NewConnect 30 czerwca 2026 r.

Liftero, polski producent technologii napędowych do misji kosmicznych, zadebiutuje na rynku NewConnect 30 czerwca 2026 roku. Dokument Informacyjny dostępny jest na stronie internetowej spółki w...

2026-06-25, 15:51

ORLEN i Naftogaz rozszerzają współpracę

ORLEN i Naftogaz podpisały dwa porozumienia o współpracy, które wyznaczają ramy dalszych działań obu spółek w obszarach kluczowych dla bezpieczeństwa energetycznego Ukrainy oraz...

2026-06-25, 15:25
Maciej Grzywacki, Wiceprezes Zarządu Proacta S.A.

Proacta zawarła list intencyjny z Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM

Notowana na rynku NewConnect spółka bioinformatyczna Proacta S.A. podpisała list intencyjny z Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego....

2026-06-25, 13:12
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus