Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Pekao: Certyfikaty Samorząd Plus FIZ wyemitowane dla klientów private bankingu

Udostępnij

Bank Pekao wraz z Pekao TFI przeprowadziły kolejną emisję certyfikatów inwestycyjnych funduszu samorządowego Samorząd Plus FIZ, skierowaną po raz pierwszy do klientów private bankingu, podał bank. Przydzielono 54 247 certyfikatów o wartości prawie 55 mln zł. Dochodowość dwumiesięcznych certyfikatów zapadających w grudniu wyniesie 2,2%.

"Subskrypcja była odpowiedzią PEO (PEKAO) na potrzeby klientów, którzy w obecnej sytuacji rynkowej wykazują większą awersję do ryzyka i poszukują bezpiecznych aktywów" - powiedział dyrektor departamentu klientów strategicznych Banku Pekao Rafał Petsch, cytowany w komunikacie.

Tym samym aktywa netto funduszu Pekao Samorząd Plus FIZ wzrosły do 165 mln zł. Uwzględniając wyemitowane niedawno publiczne listy zastawne, Grupa Pekao uplasowała ostatnio wśród swoich klientów instrumenty oparte o ryzyko rynku samorządowego na kwotę prawie 0,5 mld zł. Emisja pokazuje konsekwencję banku w realizowaniu Strategii 2020, zakładającej aktywne zarządzanie bilansem, wskazano również.

"Na grudzień zaplanowana jest kolejna subskrypcja kierowana zarówno do inwestorów private bankingu, jak i inwestorów instytucjonalnych. Produkt oferowany przez Grupę Pekao jest postrzegany jako doskonałe rozwiązanie łączące w sobie bezpieczeństwo inwestycji oraz atrakcyjną stopę zwrotu" - czytamy dalej.

Bank Pekao SA jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+