Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Feerum: Wejście w życie ukraińskiego kontraktu uprawdopodobni dywidendę za 2018

Daniel Janusz
Daniel Janusz
Udostępnij

Wejście w życie kontraktu FEE (FEERUM) na sprzedaż silosów zbożowych ukraińskiej firmie Epicentr jest ważne w kontekście ewentualnej wypłaty dywidendy za 2018 r., ocenił prezes Daniel Janusz. Dlatego spełnienie warunku w tym kontrakcie - uzyskanie ubezpieczenia należności w KUKE - uprawdopodobni wypłatę dywidendy za ten rok, wynika ze słów prezesa.

"Tak, jeśli będzie [polisa], to jest prawdopodobna" - powiedział Janusz podczas konferencji prasowej, pytany czy jeśli spółka będzie miała polisę z KUKE, to wypłata dywidendy za 2018 r. jest prawdopodobna.

Dodał, że decyzję o rekomendacji zarząd podejmie w I kw. 2019 r.

Pod koniec listopada Feerum podpisało z ukraińską firmą Epicentr K LLC z Kijowa dwie umowy na sprzedaż kompleksów silosów zbożowych o łącznej wartości blisko 50 mln euro (209,8 mln zł).

Warunkiem wejścia w życie kontraktów z Epicentr jest podjęcie przez Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) ostatecznej i wiążącej decyzji o ubezpieczeniu należności z tytułu kontraktów, odpowiednio do 24 grudnia 2018 roku (w przypadku kontraktu o wartości 35,6 mln euro) oraz do 31 maja 2019 roku (w przypadku kontraktu o wartości 13,3 mln euro). Niespełnienie się powyższego warunku we wskazanych terminach spowoduje wygaśnięcie kontraktów.

Prezes ocenił, że pozytywna decyzja KUKE w założonym terminie 24 grudnia jest prawdopodobna.

Feerum jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w 2013 r.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+