URS (URSUS) zawarł z turecką spółką Tumosan Motor ve Traktör Sanayi generalną umowę współpracy w zakresie produkcji i dostawy ciągników oraz importu części, podał Ursus. Średnioroczna wartość umowy wyniesie 9 mln euro.

"Na podstawie zawartej umowy strony podejmą współpracę w zakresie produkcji wybranych modeli ciągników oraz dostaw części i komponentów, które będą wykorzystywane w bieżącej działalności emitenta" - czytamy w komunikacie.

Umowa została zawarta na okres 5 lat z możliwością jej przedłużenia o kolejny 5-letni okres. Ursus szacuje, iż średnioroczna wartość umowy wyniesie 9 mln euro. Ogólne zasady współpracy stron są standardowe dla tego typu umów. Prawem regulującym stosunki pomiędzy stronami w ramach umów jest prawo szwajcarskie, podano także.

Tumosan jest przedsiębiorstwem z 40-letnią tradycją w prowadzeniu działalności przemysłowej i posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji ciągników rolniczych. Na przestrzeni lat firma współpracowała z wieloma uznanymi producentami branży motoryzacyjnej, a od 2012 r. notowana jest na Tureckiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Stambule, podał także Ursus.

"Współpraca zapewni poszerzenie oferty produktowej emitenta o wysokiej jakości i konkurencyjne cenowo modele ciągników rolniczych" - podsumowano.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r.