Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

W zarządzie Banku Pekao nastąpił nowy podział kompetencji

Udostępnij

W wyniku nowego podziału kompetencji w zarządzie PEO (PEKAO), Tomasz Styczyński kieruje bankowością korporacyjną, Magdalena Zmitrowicz odpowiada za nadzór MŚP, a Marek Tomczuk - poza dotychczasowym nadzorem nad detalem - sprawuje zarząd nad bankowością prywatną, podał bank.

W skład zarządu, obok prezesa Michała Krupińskiego, wchodzą wiceprezesi Tomasz Kubiak, Michał Lehmann, Marek Lusztyn, Tomasz Styczyński, Marek Tomczuk, Magdalena Zmitrowicz.

"Magdalena Zmitrowicz będzie nadzorować Pion Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Tomasz Styczyński, który odpowiadał za Pion MŚP, przejmie nadzór nad Pionem Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej. Pion Bankowości Prywatnej, który do tej pory podlegał Roksanie Ciurysek-Gedir, będzie nadzorowany przez Marka Tomczuka, wiceprezesa ds. bankowości detalicznej" - czytamy w komunikacie.

"W rozwoju biznesu zamierzam bazować na najlepszych lokalnych i międzynarodowych wzorcach, które miałam okazję poznać w trakcie mojej dotychczasowej pracy. Będziemy blisko współpracować z zespołami z regionów, zależy mi na tym, aby współtworzyły one nasze projekty i miały na nie realny wpływ" - powiedziała Zmitrowicz, cytowana w komunikacie.

Styczyński, podsumowując dotychczasową pracę w Banku Pekao, wskazał, że w ramach przyjętej w 2017 roku strategii utworzone zostało 60 Centrów Biznesowych MŚP.

"Rozszerzyliśmy możliwości świadczenia usług dla klientów w kanałach zdalnych, powstały nowe stanowiska specjalistów w zakresie treasury, leasingu, faktoringu i funduszy europejskich. Nasza oferta produktowa została mocno rozszerzona o rozwiązania oferowane dotąd dla największych korporacji. Ostatnie 1,5 roku to również nowe podejście do ryzyka oraz nowy model akwizycji klientów" - wymienił Styczyński.

"Cieszy mnie, że te działania przełożyły się na konkretne efekty biznesowe, takie jak wyraźny wzrost dochodowości, mocny wzrost sprzedaży kredytów, produktów skarbowych czy zdecydowanie wyższa niż średnia na rynku nowa sprzedaż w zakresie leasingu i faktoringu. Jestem pewien, że Bank Pekao w kolejnych kwartałach i latach stanie się liderem w bankowości SME, bankiem pierwszego wyboru dla małych i średnich przedsiębiorstw, które są kluczowe dla dalszego rozwoju polskiej gospodarki" - dodał.

W zeszłym miesiącu jednogłośną decyzją rady nadzorczej zarząd Banku Pekao został wybrany na kolejną trzyletnią kadencję, przypomniano.

"Jednomyślność Rady przy powierzeniu misji na nową kadencję odbierana jest jako wyraz zaufania i pozytywna ocena konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju. Fakt, że powołanie członków zarządu odbyło się pół roku przed końcem trwającej kadencji, jest oznaką odpowiedzialnego władz Banku Pekao do zarządzania instytucją zgodnie ze światowymi standardami. Taka decyzja zapewnia bankowi stabilność, przewidywalność i ciągłość działania" - podsumowano w komunikacie.

Bank Pekao SA jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+