Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Tauron ma umowy z EBI ws. kolejnej emisji obligacji hybrydowych na 350 mln zł

Udostępnij

TPE (TAURONPE) podpisał z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) umowy zwiększające wartość emisji obligacji hybrydowych o 350 mln zł do 750 mln zł, podała spółka.

"13 grudnia 2018 r. pomiędzy spółką a EBI zostały podpisane następujące umowy:

a) umowa subskrypcyjna, stanowiąca podstawę do przeprowadzenia emisji obligacji hybrydowych o łącznej wartości nominalnej 350 000 000 zł (emisja B),

b) umowa projektowa, określająca szczegółowe wymogi dotyczące finansowanego zadania inwestycyjnego" – czytamy w komunikacie.

Emisja B stanowi uzupełnienie wartej 400 mln zł emisji A, w związku z tym w grudniu 2018 r. Tauron podpisała z EBI umowy na emisje obligacji podporządkowanych o łącznej wartości 750 mln zł.

"Zgodnie z umową subskrypcyjną obligacje będą emitowane w ramach jednej serii. Data emisji obligacji została ustalona na dzień 19 grudnia 2018 r." - czytamy dalej.

11 grudnia br. Tauron podpisał z EBI umowy: subskrypcyjną, stanowiąca podstawę do przeprowadzenia emisji obligacji hybrydowych o łącznej wartości nominalnej 400 mln zł oraz projektową, określającą szczegółowe wymogi dotyczące finansowanego zadania inwestycyjnego

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Pozostałe wiadomości

Akcjonariusze PTWP zatwierdzili wypłatę dywidendy za 2025 r.

Zwyczajne walne zgromadzenie PTWP SA, które odbyło się 25 czerwca 2026 r., podjęło uchwałę o przeznaczeniu łącznie 9,5 mln zł na wypłatę dywidendy za 2025 rok. Oznacza to wypłatę 5,89...

2026-06-25, 15:53
Przemysław Drożdż COO, Tomasz Palacz CEO

Liftero zadebiutuje na NewConnect 30 czerwca 2026 r.

Liftero, polski producent technologii napędowych do misji kosmicznych, zadebiutuje na rynku NewConnect 30 czerwca 2026 roku. Dokument Informacyjny dostępny jest na stronie internetowej spółki w...

2026-06-25, 15:51

ORLEN i Naftogaz rozszerzają współpracę

ORLEN i Naftogaz podpisały dwa porozumienia o współpracy, które wyznaczają ramy dalszych działań obu spółek w obszarach kluczowych dla bezpieczeństwa energetycznego Ukrainy oraz...

2026-06-25, 15:25
Maciej Grzywacki, Wiceprezes Zarządu Proacta S.A.

Proacta zawarła list intencyjny z Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM

Notowana na rynku NewConnect spółka bioinformatyczna Proacta S.A. podpisała list intencyjny z Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego....

2026-06-25, 13:12
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus