Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Erne Ventures planuje kolejne emisje akcji pod nowe inwestycje i rozwój portfela

Udostępnij

Fundusz ERN (ERNE) rozpoczął z potencjalnymi inwestorami rozmowy dotyczące planowanych przez spółkę emisji akcji. Zgodnie z wstępnie ustalonym planem, emisja w wysokości do 10 mln zł miałaby zostać przeprowadzona jeszcze w IV kw. 2016 roku, zaś kolejna - w wysokości ok. 50 mln zł - zostałaby zrealizowana wraz z przeniesieniem notowań spółki z NewConnect na rynek główny GPW w roku 2017, podał fundusz. Środki zostaną przeznaczone na nowe inwestycje i poszerzenie portfela innowacyjnych spółek.

"Portfel inwestycyjny Erne Ventures obejmuje innowacyjne, nowoczesne spółki, mające mocne perspektywy rozwoju na całym świecie. Planujemy kontynuować taką politykę inwestycyjną i prowadzimy rozmowy z wieloma podmiotami, które odpowiadają naszej strategii. Stąd kolejne kroki pozyskiwania kapitału. Jeszcze w tym roku dwie spółki z naszego portfela planują wprowadzić swoje akcje na NewConnect: są to QubicGames oraz Huckleberry Games. Erne Ventures jest wiarygodnym, długoterminowym partnerem inwestycyjnym na rynku kapitałowym" - powiedział prezes Arkadiusz Kuich, cytowany w komunikacie.

Wczoraj Erne Ventures podpisał list intencyjny w sprawie objęcia pakietu udziałów w spółce European Rehabilitation Clinic, która rozwija kompleksowy, telemedyczny system diagnostyczno-rehabilitacyjny wykorzystujący rzeczywistość rozszerzoną do walki z negatywnymi skutkami zaburzeń równowagi. Spółka otrzymała z NCBiR dofinansowanie w wysokości 10,5 mln zł.

Z kolei w lipcu fundusz podpisał list intencyjny w sprawie nabycia pakietu udziałów w Graphene Solutions - innowacyjnej spółce, której celem jest badanie i komercjalizacja niszowych aplikacji technologicznych wykorzystujących technologie tworzenia dyspersji płatków tlenku grafenu i zredukowanego tlenku grafenu. Spółka współpracuje z renomowanymi polskimi ośrodkami badawczymi i uczelniami oraz zatrudnia wysoko wykwalifikowany zespół pracowników naukowo-badawczych umożliwiający jej realizację zadań na wymagającym rynku aplikacji grafenowych. Graphene Solutions uzyskała rekomendacje do otrzymania z NCBiR dofinansowania w łącznej kwocie ponad 8,8 mln zł.

W skład portfela inwestycyjnego Erne Ventures wchodzą m.in. deweloperzy gier (The Farm 51 Group, QubicGames, Huckleberry Games), Arrinera S.A. produkująca pierwszy polski supersamochód wyścigowy Arrinera Hussarya GT (w przyszłym roku spółka ma zamiar przedstawić wersję drogową opartą na modelu GT), producent luksusowych jachtów Copernicus Yachts czy innowacyjna spółka Nanostal, działająca w branży nanokrystalizacji stali.

Erne Ventures jest notowanym na rynku NewConnect funduszem kapitałowym (venture capital), który jako inwestor krótkoterminowy lub średnioterminowy nastawia się na inwestycje w produkty i usługi charakteryzujące się potencjałem rozwoju na rynku globalnym.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus