Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Analitycy DM mBanku: rozstrzygnięcie negocjacji USA-Chiny określi kierunek dla indeksów na kolejne miesiące

Udostępnij

Negocjacje na linii USA-Chiny będą miały kluczowe znaczenia dla globalnych rynków akcji w nadchodzących miesiącach. I chociaż analitycy oczekują raczej pozytywnego scenariusza, to brak porozumienia będzie oznaczał silną przecenę akcji. Jednocześnie eksperci stawiają na m.in. spółki przemysłowe i energetyczne.

Rezultat rozmów Waszyngotnu i Pekinu będzie istotny również dla warszawskiej giełdy. W ostatnich tygodniach WIG20 podąża za rynkami bazowymi, niejako wbrew czynnikom lokalnym. Główny indeks GPW rósł (+4,55% w styczniu), mimo afer politycznych, umorzeń w krajowych TFI czy słabszych danych makro.

W lutowym przeglądzie miesięcznym zespół Domu Maklerskiego mBanku przeprowadził też znaczną rewizję rekomendacji, zmieniając zalecenia i ceny docelowe dla 26 spółek. Zdaniem analityków w najbliższym czasie warto rozważyć inwestycję we wspomniane spółki energetyczne (m.in. ENG (ENERGA), TPE (TAURONPE)), które ich zdaniem poprawią EBITDA i nie ucierpią przez ustawę o zamrożeniu cen energii, a także spółki przemysłowe, które mają potencjał pokazać poprawę rezultatów za IV kwartał 2018 r. (m.in. FMF (FAMUR)).

„Naszym zdaniem Famur może pozytywnie zaskoczyć wynikami za 4Q’18. Dodatkowo naszym zdaniem po sprzedaży PBSZ Famur stać jest na wypłatę nawet 266 mln PLN dywidendy w 2019 roku, co przekłada się na DYield na poziomie około 9% (rekomendacja prawdopodobnie przy wynikach za 4Q’18).” – czytamy w rekomendacji

Analitycy widzą też znaczny potencjał do wzrostu na akacjach CCC i to mimo oczekiwanych słabych wyników za IV kwartał 2018 r. (szacują spadek EBITDA o -52% r/r). Jednak tak jak 2018 r. nie był dla spółki udany, tak w bieżącym zachowanie kursu powinna wspierać poprawiająca się sprzedaż, dekonsolidacja straty CCC Niemcy oraz dalszy rozwój eobuwie.pl. W efekcie, po ubiegłorocznym 37% spadku na akacjach spółki, aktualnie eksperci oczekują wzrostu o +62,8% do ustalonej ceny docelowej 291 zł.

Inną lukratywną inwestycją mogą okazać się zdaniem zespołu DM mBanku akcje KRU (KRUK). Wprawdzie cena docelowa została obniżona z 292,77 zł do 279,32 zł m.in. ze względu na niższe założenia nakładów i zmiany prawne w Rumunii, ale w dalszym ciągu daje +68% potencjał do wzrostu. Analitycy niezmiennie utrzymują też swoja pozytywną ocenę perspektyw spółki, zwracając uwagę na dobrą sytuację spółki w Polsce i we Włoszech, niskie ryzyko związane z finansowaniem oraz atrakcją wycenę porównawczą. Widzą też potencjał do wzrostu prognoz i konsensusu.

 

Pełna lista zmian rekomendacji w Przeglądzie Miesięcznym DM mBanku z 4 lutego:

Powyższy tekst jest skrótem z raportu „Przegląd miesięczny: luty 2019" po raz pierwszy opublikowanego 04.02.2019 r. o godzinie 08:43. Skrócona wersja raportu, zawierająca inne informacje wymagane przez Rozporządzenie Delegowane Komisji (UE) 2016/95S z dnia 9 marca 2016 r, jest dostępna na stronie Domu Maklerskiego mBanku, pod adresem https://www.mdm.pl/ds-server/33798?ticketSource=ui-pub

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus