FAMUR SA w dniu 15 marca 2019 powziął informację o podpisaniu umowy na dostawę kompleksu ścianowego do kopalni Shahtinskaya, przez JSC ARCELORMITTAL TEMIRTAU. To kolejny kontrakt na rynku kazachskim w ciągu ostatnich lat. Wartość zamówienia wynosi 21,7 mln euro.

Umowa zakłada, że FMF (FAMUR) dostarczy do kopalni Shahtinskaya kompleks ścianowy, w skład którego wchodzą zmechanizowane obudowy ścianowe, przenośniki  ścianowy oraz podścianowy, kruszarka oraz wyposażenie elektryczne i uzupełniające. Dostawa maszyn i urządzeń planowana jest w terminie  30 tygodni od daty wejścia kontraktu w życie oraz otrzymania przedpłaty.

„Kazachstan jest jednym z priorytetowych rynków Grupy FAMUR, na którym od wielu lat zaopatrujemy zakłady wydobywcze w innowacyjne, wydajne i bezpieczne rozwiązania do eksploatacji węgla kamiennego. Rozbudowa bazy istniejącego sprzętu pozwoli nam, zgodnie z nową strategią rozwoju, zwiększyć zaangażowanie Famuru w kraju, gdzie posiadamy już ugruntowaną pozycję wiarygodnego dostawcy. Jednym z atutów Grupy FAMUR, który pozwolił nam pozyskać kontrakt w ARCELORMITTAL jest wsparcie serwisowe i posprzedażowe działającej lokalnie spółki zależnej TOO FAMUR. Kolejny duży kontrakt to szansa dalszego rozwoju zarówno dla zakładów produkcyjnych w Polsce, jak i spółki serwisowej w Kazachstanie” – mówi Adam Toborek, Wiceprezes Zarządu FAMUR SA.