Od dwóch tygodni trwa emisja akcji Legimi – technologicznej spółki oferującej model subskrypcyjny na rynku e-książki i audiobooków. W ofercie publicznej akcji spółka oferuje bonusy znane z equity crowdfundingu. Nowi akcjonariusze spółki otrzymają pakiet korzyści, w postaci abonamentów i czytników. Nagrody zaczynają się już od zapisu za 320 zł. Oferta potrwa do 12 kwietnia.

- Chcemy budować relacje z naszymi akcjonariuszami, którzy jednocześnie są najlepszymi ambasadorami naszych usług, dlatego chcemy, aby dobrze znali nasz produkt. Już nie pierwszy raz sami organizujemy emisję publiczną, stawiając na bezpośrednią relację z drobnymi inwestorami. Tym razem rozszerzyliśmy ofertę o pakiety bonusów, czyli mechanizm znany z popularnego ostatnio equity crowdfundingu. Bonusy są bardzo atrakcyjne i zależą od liczby kupowanych akcji, przy zapisie na 20 akcji, otrzymujemy abonament kwartalny gratis. Przy zapisie na 1000 akcji i więcej oprócz 2-letniego abonamentu można otrzymać dodatkowo czytnik e-booków. Liczymy, że nasza oferta przełoży się na pozyskanie nowych akcjonariuszy oraz klientów. – komentuje Mikołaj Małaczyński, Prezes Zarządu Legimi.

Na przełomie marca i kwietnia rozpoczęła się publiczna oferta akcji Legimi, nie jest to jednak standardowa oferta, gdyż spółka dla przyszłych inwestorów przygotowała atrakcyjne zachęty znane z equity crowdfundingu. Nowi akcjonariusze poza długoterminowymi abonamentami Legimi mogą otrzymać czytniki e-booków, odwiedzić plan programu Prolog, a nawet zjeść wspólny obiad w towarzystwie Zarządu Legimi.

Legimi w ramach publicznej emisji akcji serii G, o cenie emisyjnej 16 zł, zamierza pozyskać do 4 mln zł. Spółka jeszcze w tym roku chce zadebiutować na rynku NewConnect. Celem emisji jest finalizacja transakcji przejęcia spółki Readfy (dotychczas spółka zrealizowała blisko 79% płatności), rozwój działalności na rynku niemieckim poprzez platformę Legimi.de, zintensyfikowanie oferty e-czytnik za 1 zł w Polsce i w Niemczech oraz finansowanie i refinansowanie kapitału obrotowego. Więcej informacji o publicznej ofercie akcji dostępnych jest pod adresem https://www.legimi.pl/akcje/