PrimeBit Games SA, notowany na NewConnect deweloper gier, ogłasza premierę swojego flagowego tytułu, Magic Nations na telefony komórkowe. Spółka zapowiedziała debiut tytułu dla systemu Android na 2 sierpnia, a iOS na 16 sierpnia br. Równocześnie z premierą studio rozpocznie kampanię marketingową, której budżet wyniesie ok. 0,6 mln zł.

- Powoli kończymy prace nad portingem Magic Nations na platformy mobilne, w tym tygodniu ruszymy z beta testami dla pierwszych użytkowników. Magic Nations jest zaprojektowane w ten sposób, że gracz może korzystać z gry na każdej z platform, nie tracąc jednocześnie postępu zapisanego na innym urządzeniu. Spodziewamy się, że dodanie kolejnego urządzenia znacząco przełoży się na wyniki osiągane z gry – mówi Michał Ręczkowicz, prezes PBT (PBGAMES).

Na podstawie analizy, która została przeprowadzona wśród pierwszych użytkowników w okresie testów gry, spółka spodziewa się osiągnąć średnią marżę na użytkownika na poziomie 6 zł. – Obecnie koszt pozyskania użytkownika w Magic Nations kształtuje się w okolicy 1 zł. Już dziś użytkownik zwraca się kilkukrotnie w ciągu kilku miesięcy od zainstalowania tytułu. Spodziewamy się przekroczenia progu 1 mln unikalnych użytkowników do końca roku – dodaje Michał Ręczkowicz.

Magic Nations to multiplatformowa, strategiczna karcianka, osadzona w świecie fantasy. Świat gry zamieszkuje sześć ras, z których każdej nadano inną charakterystykę. To pozwala graczom wcielić się i utożsamić ze swoją postacią. Każdej z nich dedykowane są specjalne karty, podzielone na cztery rodzaje: normalne, magiczne, legendarne i starożytne. Użytkownicy mogą zdobywać je podczas kampanii oraz kupować i sprzedawać innym graczom. Co ciekawe, udostępniono również unikatowe karty, które można zdobyć grając w inne produkcje studia. Spółka pracuje jednocześnie nad portingiem tytułu na Xbox One. Gra Magic Nations została wydana na komputery stacjonarne i platformę Steam 20 września, tablety 7 grudnia ubiegłego roku, a na Nintendo Switch zadebiutowała 21 stycznia br.

Spółka rozpoczęła również prace nad wdrożeniem do swoich produktów technologii blockchain. PrimeBit Games chce umożliwić graczom wymianę zdobytych osiągnięć, przedmiotów i przywilejów za pomocą kilku najpopularniejszych kryptowalut. Studio będzie pobierać prowizję za każdą dokonaną w sklepie transakcję. Opracowana technologia zostanie wdrożona w najważniejszych wydanych tytułach.