Blisko 2 mln zł przychodów netto ze sprzedaży wypracowało w pierwszym półroczu br. Cherrypick Games – notowany na NewConnect deweloper gier mobilnych. Z uwagi na trwający proces odzyskania należności od KuuHuub Oy za sprzedaż praw do gry My Hospital, deweloper odnotował stratę z działalności operacyjnej w wysokości 0,3 mln zł oraz na poziomie netto w wysokości 0,43 mln zł.

Spółka prowadzi działania zmierzające do odzyskania należnych jej środków. Jednocześnie CHP (CHERRY) koncentruje się na dwóch głównych projektach – My Spa Resort i Crime Stories.

- W lipcu uzyskaliśmy w sądzie w Helsinkach postanowienie o zabezpieczeniu na majątku firmy KuuHuub Oy do kwoty 1,2 mln euro. Fiński sąd powszechny wydał decyzję o zabezpieczeniu roszczenia o zapłatę należnego nam wynagrodzenia z tytułu sprzedaży praw do gry My Hospital. Zdecydowaliśmy się na wykonanie zabezpieczenia do kwoty 300.000 euro, czyli kwoty obecnego zadłużenia KuuHubb Oy wobec Cherrypick Games. W celu jego realizacji złożyliśmy w fińskim organie wykonawczym (Enforcement Office) kaucję zwrotną w wysokości 200.000 euro, co ma odbicie na dzisiejszym zysku netto spółki. Pracujemy nad tym, aby jak najszybciej odzyskać należne nam środki. – informuje Marcin Kwasnica, prezes Cherrypick Games.

Spółka aktualnie pracuje nad dwoma głównymi projektami. Jednym z nich jest My Spa Resort, który już w sierpniu przejdzie dużą aktualizację. Jej celem jest znaczący wpływ na poprawę retencji gry, a docelowo ułatwienie rozwoju tytułu na rynku amerykańskim. Co ważne, od początku roku studio notuje istotną poprawę przychodów osiąganych z My Spa Resort – średnio kilkanaście procent miesiąc do miesiąca. – Mamy kilka nowych pomysłów na kolejne tytuły. Rozmawiamy m.in. z Apple na temat wydania gry w serwisie Apple Arcade. Rozpoczęliśmy właśnie pre-produkcję nowej gry, którą kierujemy zarówno do kobiety, jak również do mężczyzn. To evergreen wśród gier, na tym etapie nie chcemy zdradzać więcej szczegółów, powiem tylko że to gatunek który obecnie bardzo dynamicznie się rozwija. Już za kilka dni na facebook Messenger trafi nasza pierwsza z minimum trzech planowanych gier. Niedługo powiemy więcej na ten temat. – dodaje Kwaśnica.

Kolejnym projektem jest Crime Stories – gra z gatunku visual novel, która zdobywa coraz większą popularność wśród użytkowników gier mobilnych. Tytuł od kilku miesięcy znajduje się w fazie soft launch na wybranych rynkach. – Ze względów biznesowych nie ujawniamy jeszcze konkretnej daty premiery tego tytułu. Możemy zapewnić, że wszystkie prace idą zgodnie z planem.