Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

FERRUM z umową ramową dla krajowego giganta

Udostępnij

FERRUM podpisało z Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM umowę ramową na 8 lat. Producent wyrobów hutniczych będzie walczyć o kontrakty warte 2,8 mld zł netto.

Postępowanie dla polskiego operatora gazociągów było podzielone na cztery części. W każdym z nich wyłonionych zostało tylko 6 potencjalnych partnerów, którzy będą mieli możliwość uczestniczenia w przetargach na dostawy rur do przesyłu gazu. Oferta FER (FERRUM) została wybrana jako jedna z najkorzystniejszych we wszystkich 4 kategoriach.

Celem zawartej umowy jest ustalenie i określenie warunków zgłaszania zamówień częściowych, jednocześnie ich realizacja może wykraczać poza okres 8 lat.

Umowa z krajowym gigantem pozwala nam na udział w postępowaniach na realizację dostaw cząstkowych. Znaleźliśmy się w wąskim gronie walczącym o dostawy warte łącznie 2,8 mld zł netto. Dzięki uruchomionej w zeszłym roku linii produkcyjnej BENDER oraz  zdobytemu przez wiele lat doświadczeniu w branży  nasze szanse na zdobycie znaczącej części tych zamówień oceniamy bardzo wysoko, gdyż jesteśmy w stanie sprostać wszystkim ich wymaganiom – mówi Krzysztof Kasprzycki, prezes FERRUM.

W ramach umowy GAZ-SYSTEM przeprowadzi dowolną liczbę postępowań o udzielenie zamówień częściowych, do których będzie zapraszał również innych wykonawców, z którymi zawarł umowę ramową. Kryterium oceny ofert w takich postępowaniach każdorazowo stanowić będzie cena.

Ponadto w ramach zawartych przyszłych umów, dostawcy są zobowiązani do udzielenia gwarancji i rękojmi na okres 36 miesięcy. Przewidziano także naliczanie kar umownych, które jednak nie mogą przekroczyć 20% wartości poszczególnych zamówień.

W ubiegłym roku spółka przeprowadziła inwestycje oraz restrukturyzację finansową. Dzięki temu FERRUM znacząco zwiększyło swój potencjał przetargowy. Ponadto firma szuka nowych możliwości nie tylko na rynkach zagranicznych, ale także w innych segmentach branżowych.

Pozostałe wiadomości

ALTA z nową strategią: energetyka cieplna, usługi i konsulting oraz działalność deweloperska

Notowana na Głównym Rynku GPW ALTA S.A. przyjęła nową strategię rozwoju na lata 2026-2030, której celem jest przejście do bardziej zdywersyfikowanego i skalowalnego modelu biznesowego....

2026-06-25, 17:14

Unimot kupuje projekt farmy wiatrowej Gostynin. "Ważny krok w budowie naszej platformy IPP"

Grupa Unimot, poprzez spółkę Unimot Renewables, nabyła 100 proc. udziałów w spółce celowej realizującej projekt farmy wiatrowej Gostynin o planowanej mocy zainstalowanej 34,2 MW,...

2026-06-25, 15:58

Akcjonariusze PTWP zatwierdzili wypłatę dywidendy za 2025 r.

Zwyczajne walne zgromadzenie PTWP SA, które odbyło się 25 czerwca 2026 r., podjęło uchwałę o przeznaczeniu łącznie 9,5 mln zł na wypłatę dywidendy za 2025 rok. Oznacza to wypłatę 5,89...

2026-06-25, 15:53
Przemysław Drożdż COO, Tomasz Palacz CEO

Liftero zadebiutuje na NewConnect 30 czerwca 2026 r.

Liftero, polski producent technologii napędowych do misji kosmicznych, zadebiutuje na rynku NewConnect 30 czerwca 2026 roku. Dokument Informacyjny dostępny jest na stronie internetowej spółki w...

2026-06-25, 15:51
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus