Jeszcze w tym roku na platformę Steam trafi kontrowersyjna produkcja MOV (MOVIEGAMES)Drug Dealers Simulator. W grze wcielimy się w handlarza narkotykami, który z determinacją piąć będzie się w górę, zyskując szacunek i zwiększając zasięg swojego terytorium i władzy. Premiera przewidziana jest na 6 grudnia 2019 roku.

Drug Dealer Simulator zabierze gracza w świat ciemnych zaułków, podejrzanych podwórek i szemranych typków gdzie z pozycji niewiele znaczącego osiedlowego dilera podążać będzie drogą zmierzającą do pozycji narkotykowego bossa. Jednak przeprawa ta nie będzie prostą przygodą – na drodze gracza staną zarówno służby specjalne jak i konkurencja. Zadaniem grającego będzie więc zarówno przygotowywanie produktów, kontakt z dostawcami i zarządzanie zasobami i rozbudowa produkcji, ale także strategiczne zawieranie sojuszy, planowanie dostaw czy obserwacja zachowań patroli policyjnych.

- Produkcja Movie Games to odpowiedź świata gier na rosnącą popularność tematyki w popkulturze, spójrzmy na seriale takie jak Narcos czy Breaking Bad. Jeśli ludzie lubią oglądać produkcje związane z kryminalnym półświatkiem, dlaczego mieliby nie chcieć wcielić się w rolę jednego z żyjących na krawędzi przestepców.  – mówi Mateusz Wcześniak, Prezes Movie Games. – Oczywiście, Drug Dealer Simulator to przede wszystkim zabawa, nie będziemy więc uczyć jak przetrwać porachunki karteli, ani tym bardziej zachęcać do faktycznego wejścia w szeregi jednego z nich. Potwierdzi to sama fabuła rozgrywki, ale nie będę zdradzać zbyt wielu szczegółów. – dodaje Mateusz Wcześniak.

Wybór tematyki i rozbudowana fabuła przypadły do gustu odbiorcom co potwierdzają reakcje w Social Mediach i  wysoki poziom Wishlisty, który przekroczył już 30 tysięcy zapisów.  – Przy początkowych rozmowach o projekcie, sam zamysł gry - pomimo dobrych rokowań - nie wzbudzał mojego mocnego entuzjazmu. Szybko jednak zauważyłem tu potencjał na wykreowanie jednocześnie realnego acz abstrakcyjnego w odbiorze świata, którym charakteryzuje się tętniąca biznesem narkotykowym Ameryka Środkowa. Setting ten, który urzekł chociażby fanów serii Narcos (której sam jestem miłośnikiem) daje możliwości na stworzenie unikalnego połączenia wszechobecnej adrenaliny z magiczną wręcz fantazją i szczyptą szorstkiego humoru. Odnajduję się w tej stylistyce. – informuje prezes Movie Games. – Wierzę że ja i mój zespół mamy okazję stworzyć coś unikalnego na scenie symulatorów, która zabrnęła ostatnimi czasy w różne, dziwne kierunki. Zamierzamy wykorzystać ten potencjał i myślę, że gracze będą zadowoleni z tego co dla nich przygotowujemy. Aktualnie jesteśmy świeżo po sesji motion capture i zaczynamy składać wiele miesięcy intensywnych prac w schludną całość. – dodaje.

Gra zapowiedziana jest na 6 grudnia 2019 i ukaże się za pośrednictwiem platformy Steam.