Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Zarząd Creepy Jar jest zadowolony ze sprzedaży Green Hell

Udostępnij

Sprzedaż GREEN HELL przebiega zgodnie z założeniami - podsumowuje premierę gry zarząd CRJ (CREEPYJAR). Spółka przygotowuje się do opublikowania aktualnej „mapy drogowej” do gry i potwierdza zaawansowane prace nad trybem co-op, który może trafić do graczy jeszcze w tym roku.

- Wyniki pierwszego tygodnia sprzedaży są zgodne z naszymi założeniami. Zawsze staramy się być zachowawczy w naszych prognozach i myślę, że zapowiedziane 300 000 łącznie sprzedanych kopii do końca roku, można traktować w tej kategorii. Nie mamy w tej kwestii wątpliwości. W tej chwili pracujemy nad nową road mapą, którą opublikujemy na początku przyszłego tygodnia. – zapowiada Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.

Przypomnijmy, że tydzień temu 5 września, do sprzedaży trafiła pełna wersja GREEN HELL, symulatora przetrwania w dżungli amazońskiej. Na grę czekało ponad 400 000 graczy z tzw. wishlisty. Pierwszy tydzień sprzedaży pokazuje, że gra spełniła ich oczekiwania. W serwisie STEAM w tydzień pojawiło się prawie 400 nowych komentarzy, a średnia wszystkich (ponad 4000 w 14 miesięcy z czego prawie 400 w ostatnim tygodniu) to wciąż 83%.

- GREEN HELL to typowy longseller z kilkuletnim cyklem życia. Wprowadzenie pełnej wersji z tzw. story mode przyciągnęło rzeszę nowych graczy, ale kolejni czekają na co-op. Chcemy im wyjść naprzeciw. W przyszłym tygodniu zaczynamy testy, które pokażą czy uda się to jeszcze w tym roku. Jeśli nie natrafimy na duże problemy techniczne chcielibyśmy zdążyć przed Świętami- kontynuuje Kwiatek.

Kolejny krok to GREEN HELL w wersji na konsole. CREEPY JAR planuje wypuścić grę na wszystkie 3 najpopularniejsze platformy, Nintendo Switch, PlayStation i Xbox. – Rozpoczęliśmy poszukiwania wydawcy- podsumowuje prezes.    

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus