MOV (MOVIEGAMES) i F51 (FARM51) – notowani na NewConnect producenci gier, specjalizujący się w gatunku survival-horror, połączyli siły przy promocji swoich najbliższych premier. 16 października na rynek trafi Chernobylite (The Farm 51), dzień później premierę będzie miała gra The Beast Inside (Movie Games). Gry ukażą się w wersji na PC.

- Dzień po dniu – 16 i 17 października – odbędą się premiery dwóch wysokiej jakości gier z gatunku survival-horror – Chernobylite oraz The Beast Inside.  Wspólnie z The Farm 51 dostrzegliśmy wiele możliwości współpracy w zakresie promocji tych tytułów, aby zwiększyć ich popularność. Nasze gry nie konkurują ze sobą, pomimo podobieństwa gatunku podchodzimy do naszych produkcji w odmienny sposób –  my dodajemy horrorowi elementów thrillera i grozy, The Farm 51 przenosi gracza w mroczny świat science-fiction. Wspólnymi działaniami marketingowymi chcemy udowodnić, że wzajemne wsparcie studiów gamingowych jest możliwe i może przynieść bardzo dobre rezultaty. Pierwsze z nich są już widoczne, od kilku dni obserwujemy dynamiczny wzrost poziomu wishlist obydwu gier, a to dopiero początek współpracy – mówi Mateusz Wcześniak, prezes i współzałożyciel Movie Games.

The Beast Inside to tytuł z pogranicza horroru i thrillera. Gra jeszcze przed premierą wzbudziła duże zainteresowanie wśród użytkowników oraz mediów branżowych z całego świata. Gracz wcieli się w dwóch bohaterów, których dzieli 100 lat historii. Obydwaj jednak zamieszkiwali ten sam dom, w którym rozpoczyna się akcja gry. Adam, kryptoanalityk CIA zamieszkujący dom podczas Zimnej Wojny  i Nicolas, żyjący w czasach Wojny Secesyjnej mają jednak ze sobą znacznie więcej wspólnego niż jedynie wspólne miejsce zamieszkania.

- Połączenie horroru i thrillera wymaga precyzji oraz dobrego doboru proporcji jumpscare’ów, logicznych zagadek, a także elementów walki, czyli właściwego dozowania adrenaliny. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu, który udało nam się uzyskać. Słuszność obranego kierunku potwierdzają reakcje graczy i mediów, a także rosnące wsparcie społeczności. m.in. po uzyskaniu feedbacku od użytkowników. Mamy nadzieję, że odbiorcy The Beast Inside docenią wysoką jakość jej wykonania oraz ciekawą fabułę – dodaje Mateusz Wcześniak.

Chernobylite to gra komputerowa z gatunku survival-horror, której akcja toczy się w czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Fabuła gry nawiązuje do prawdziwych wydarzeń z 26 kwietnia 1986 roku, kiedy doszło do katastrofy nuklearnej w Czarnobylu. Stopiony rdzeń płonącego reaktora numer 4 zmieszał się z innymi substancjami chemicznymi i wytworzył wysoce radioaktywny materiał, w której doszło do wybuchu wodoru, pożaru oraz rozprzestrzenienia się substancji promieniotwórczych.

- Chociaż Chernobylite to bardziej survival z elementami horroru, a The Beast Inside to bardziej horror z elementami survivalu, od dawna widzieliśmy z Movie Games podobne podejście do tworzenia naszych tytułów. W obu przypadkach powstają gry bazujące na nietuzinkowej, głębokiej fabule i obydwa zespoły walczą o swoje pomysłowością i współpracą ze społecznościami graczy. Liczę na to, że wspólne działania pozwolą jeszcze bardziej zaznaczyć polską obecność w obszarze ambitnych gier niezależnych. – mówi Wojciech Pazdur, Creative Director w zespole Chernobylite.

Zadaniem gracza jest eksploracja skażonej strefy i poszukiwanie zaginionej ukochanej. Twórcy gry przygotowali nieliniową historią, pełną wyzwań i potyczek rozgrywkę oraz unikalny systemem wytwarzania przedmiotów.

16 października odbędzie się premiera tytułu we wczesnym dostępie. Pełna wersja gry ma ukazać się w 2020 roku w wersji na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.