AB S.A., czołowy dystrybutor IT i Axis Communications, lider rynku sieciowych systemów wizyjnych rozpoczynają współpracę partnerską w Polsce. Oferta AB poszerzy się o najwyższej jakości rozwiązania monitoringu wizyjnego – rynku rosnącego na świecie 13 proc. r/r. 

Rozpoczynamy dystrybucję nowej kategorii produktowej, jaką jest segment rozwiązań wizyjnych. Do końca bieżącego roku oferta Axis zostanie wdrożona do struktur AB, rozpoczniemy również działania promocyjne i szkoleniowe – wskazuje Tomasz Bołoziuk, Product Manager w ABE (ABPL).

Partnerzy spodziewają się, że nowo zawiązany alians pozwoli wspólnie zdobyć dużą część z mocno rosnącego segmentu elektroniki. Prognozy wskazują, że do 2023 r. rynek monitoringu wizyjnego osiągnie na świecie wartość rzędu 68 mld USD, rosnąc również w Polsce w tempie dwucyfrowym. Umowa partnerska przewiduje wsparcie sprzedaży rozwiązań sieciowych (IP) oraz produktów digitalizujących rozwiązania analogowe. Te ostatnie mają duże znaczenie w Polsce – rynku, na którym ciągle funkcjonują rozwiązania analogowe na dużą skalę.

- Zdecydowaliśmy się na współpracę z Axis ze względu na wysoką jakość rozwiązań oraz obsługi produktu. Rynek elektroniki użytkowej zmienia się, a Grupa AB kreuje go, odpowiadając na potrzeby klientów. Nowe produkty w naszym portfolio wpisują się w strategię umacniania wiodącej pozycji rynkowej – podkreśla Patrycja Gawarecka, Dyrektor Sprzedaży w AB S.A.

Nowy zakres produktów spółki AB obejmie pełną ofertę sieciowych rozwiązań Axis z zakresu bezpieczeństwa, które odpowiadają m.in. za realizację zadań kontroli dostępu, a także monitoring wizyjny i zarządzanie materiałem wideo, w tym zaawansowaną analitykę obrazu, stosowaną m.in. w handlu detalicznym, logistyce, produkcji i transporcie

- Rozwiązania monitoringu wizyjnego przyczyniają się do znacznego wzrostu bezpieczeństwa biznesu, a także obywateli. Rynek to docenia, dlatego też od lat notujemy znaczne wzrosty sprzedaży. Niemniej, ze względu na specyfikę naszej technologii, partnerzy oczekują inteligentnego wsparcia od dystrybutora. AB, największy dystrybutor IT w regionie CEE, w pełni rozumie to oczekiwanie – mówi Agata Majkucińska, Distribution Account Manager Poland, Ukraine and Baltics w Axis Communications.

- Nasze kamery są komputerami posiadającymi najbardziej wydajny procesor na rynku. Dzięki wbudowanym funkcjom analitycznym mogą one wykonywać zadania zgodnie z dowolną potrzebą użytkownika: od monitorowania pracy urządzeń na linii produkcyjnej, przez sprawdzanie dobrostanu pacjentów w szpitalach, po dozór wizyjny w systemach typu Smart City. Liczymy, że dzięki szerokiemu dotarciu AB do partnerów IT uda nam się jeszcze bardziej spopularyzować technologię Axis i wspólnie przyczynimy się do zmiany naszego otoczenia na bezpieczniejsze i bardziej inteligentne – dodaje Agata Majkucińska.