Do zakończenia pierwszego etapu przystępowania do PPK pozostaje coraz mniej czasu. Największe przedsiębiorstwa, czyli zatrudniające powyżej 250 pracowników mają czas na wybór instytucji do 25 października. Im bliżej finalnej daty, tym pojawia się więcej informacji o wyborach pracodawców. Niedawno o zawarciu ponad 590 umów poinformowało TFI PZU, natomiast inny kolos, PKO TFI pochwalił się podpisaniem umów z niemal 800 firmami.

W rozmowie z „Parkietem” prezes PKO TFI zdradził, że liczba zawartych umów o zarządzanie PPK zbliża się do 800, a kolejne 170 oczekuje na podpisanie. O podobnych liczbach mówił główny konkurent, TFI PZU, który oczekuje ponad 1000 umów w pierwszej fazie programu.

Co jednak ciekawe, PKO TFI nie chwali się pozyskaniem umów ze spółkami Skarbu Państwa. W wywiadzie z „Parkietem” prezes zaczynał, że stanowią one jedynie 2% wszystkich pozyskanych firm. Tymczasem TFI PZU wdroży PPK w m.in. PKN (PKNORLEN) czy ENG (ENERGA).

Również w PKO TFI nie zabraknie jednak rozpoznawalnych marek, a jedną z firm, która zdecydowała się na wybór tego zarządzającego jest Lidl Polska. Jak czytamy w komentarzu prezesa spółki, Maksymiliana Branieckiego, firma na podstawie umowy o pracę zatrudnia ponad 20 tysięcy osób. Kontrakt na pewno można więc zaliczyć do istotnych, nie tylko wizerunkowo.

- Wybór naszej firmy do prowadzenia PPK dla tysięcy pracowników Lidla to dla nas ogromne wyróżnienie. Obecnie trwają prace wdrożeniowe, które w tak dużym przedsiębiorstwie są nie lada wyzwaniem. Staramy się wspierać przedstawicieli Lidla na każdym etapie. Mam nadzieję, że pracownicy docenią starania pracodawcy i zdecydują się na tą formę oszczędzania na przyszłość – mówi Piotr Żochowski, Prezes Zarządu PKO TFI

Podobnie jak w przypadku prezesa PZU, również władze PKO TFI wspominają, że przy podejmowaniu decyzji o wyborze PPK, istną rolę odgrywają dodatkowe świadczenia i benefity związane z wyborem danego zarządzającego. PKO TFI proponuje w tej kwestii obsługę programu online zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Nie będzie też pobierało z opłat za zarządzanie do 30 czerwca 2020 r. Innym czynnikiem, który zdaniem PKO TFI pomaga w pozyskiwaniu umów jest doświadczenie zdobyte przy prowadzeniu PPE.