Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

PZU z Aliorem uruchomił platformę Cash oferującą pożyczki pracownicze

Udostępnij

PZU i ALR (ALIOR) uruchomiły innowacyjną platformę internetową Cash, za pośrednictwem której pracownicy będą mieli szybki dostęp do tanich i bezpiecznych pożyczek. To absolutna nowość na rynku. Dzięki niej pracodawcy mogą oferować dodatkowe korzyści swoim pracownikom.

– Platforma Cash ma szansę stać się unikalnym i korzystnym rozwiązaniem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców – mówi prezes PZU Życie Roman Pałac. Pracodawcy zyskają większą atrakcyjność na rynku pracy. Będą mogli przyciągnąć i utrzymać najbardziej wartościowych pracowników.

Za pośrednictwem platformy Cash pracownicy, zatrudnieni na umowę o pracę, będą mogli w łatwy i szybki sposób uzyskać niskooprocentowane pożyczki i wykorzystać je na dowolny cel.

– Zaletą platformy jest ograniczenie formalności. Wnioski o pożyczkę są składane internetowo, a raty automatycznie potrącane z wynagrodzenia. Nie potrzeba zaświadczeń o zarobkach, ponieważ wnioski są przekazywane za pośrednictwem pracodawcy. Podpisanie umowy pożyczkowej następuje poprzez wpisanie w Internecie kodu otrzymanego SMS-em. Proces udzielania i spłaty pożyczek jest więc maksymalnie uproszczony – wyjaśnia prezes Alior Banku Krzysztof Bachta. Pożyczki wyróżnia niski koszt – mniej niż 5 zł za każdy pożyczony 1000 zł, jeśli spłacamy ją w 18 lub więcej ratach.

– Platforma CASH to dobry przykład synergii i wykorzystania silnych stron spółek w ramach Grupy PZU. Wdrożona koncepcja biznesowa ma szansę stać się unikalnym rozwiązaniem na polskim rynku pożyczkowym, pokazując jednocześnie, że w Grupie PZU pracujemy nad jak najlepszym zaspokajaniem potrzeb naszych klientów, w tym tych z obszaru finansów. Platforma CASH ma szansę stać się nową linią biznesową dla PZU – mówi prezes PZU Życie Roman Pałac.

–  Chcemy oferować naszym klientom, zarówno tym korporacyjnym, jak i indywidualnym, produkty oraz usługi dopasowane do ich potrzeb i oczekiwań  – dodaje członek Zarządu PZU Małgorzata Sadurska. Jak podkreśla, współpraca z bankami w ramach Grupy PZU jest jednym z priorytetów strategii Grupy. – Cash jest wspólnym dziełem PZU i Alior Banku, co jest najlepszym dowodem na to, że nasza współpraca rozwija się i jest korzystna dla wszystkich stron – wskazuje.

Platforma Cash jest oparta na technologii wykorzystywanej przez należące do Alior Banku Bancovo, eksperta w nowoczesnych, internetowych rozwiązaniach w zakresie pożyczania. – Prezentujemy innowacyjne podejście do dystrybucji produktów bankowych. Dzięki sprawdzonej platformie technologicznej wygoda klientów w pozyskiwaniu pieniędzy na dowolnie wybrane cele zyskuje nowy wymiar – podkreśla prezes Alior Banku Krzysztof Bachta.

W ramach pilotażu z pożyczek udzielanych za pośrednictwem platformy Cash może już korzystać ponad 10 tysięcy pracowników Grupy PZU. W najbliższych tygodniach platforma będzie udostępniana innym pracodawcom. Z pierwszymi zainteresowanymi są finalizowane uzgodnienia dotyczące współpracy.Z pierwszymi zainteresowanymi są finalizowane uzgodnienia dotyczące współpracy.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+