Gaming Factory, producent i wydawca gier na PC i na konsole, pozyskał licencję na wydanie World War 2 – Bunker Simulator. To kolejny tytuł w portfolio studia związany z tematyką bitewną. Gra w pełnej wersji będzie dostępna w drugiej połowie 2020 roku. Producentem tytułu jest notowana na NewConnect spółka ARG (ARTGAMES).

- World War 2 - Bunker Simulator to kolejny tytuł w portfolio Gaming Factory związany z tematyką bitewną, którego obecność pozwoli nam na jeszcze szersze wsparcie naszych projektów, poprzez ich wzajemnie promowanie w tzw. cross-promocjach. W ostatnim czasie pozyskaliśmy licencje dla kilku projektów o tej tematyce i zamierzamy pokazać ich rozwój w pierwszej połowie 2020 roku. Dostępna w serwisie Steam zapowiedź gry cieszy się dużym zainteresowaniem wśród graczy, dlatego wspólnie z Art Games Studio, producentem tytułu, podjęliśmy decyzję o produkcji pełnej wersji WW2 – informuje Mateusz Adamkiewicz, prezes Gaming Factory.

W World War 2 – Bunker Simulator gracz wcieli się w rolę amerykańskiego żołnierza 101. Dywizji Powietrznodesantowej, którego zadaniem będzie wykonanie misji podczas II wojny światowej. Jego celem będzie obrona niemieckiego bunkra. Aby przetrwać będzie musiał odpowiednio o siebie zadbać.

Tak jak w prawdziwym życiu, żołnierz na polu walki musi być pełen sił i energii. W tym celu bohater WW2 będzie musiał systematycznie wypoczywać, spożywać posiłki, dbać o swoje zapasy, zdobywać leki, czy amunicje. Czasem ratunkiem będzie przeszukanie ciał zabitych w bitwie wrogów, znaleziska w ich kieszeniach mogą być dużą niespodzianką. Gracz musi także dbać o swoich towarzyszy i zarządzać mądrze zgromadzonymi zapasami. Od jego decyzji i determinacji zależy powodzenie misji – mówi Jakub Bąk, prezes Art Games Studio.

Do dyspozycji gracza WW2 będzie karabin maszynowy, działo przeciwlotnicze i przeciwpancerne. Podczas misji otrzyma zaszyfrowane wiadomości, na podstawie których będzie próbował poznać plany wroga.

Obecnie w portfolio Gaming Factory znajduje się kilkanaście produkcji na PC o zróżnicowanej tematyce.

Są to symulatory, tycoon-y, gry akcji, czy horrory. Studio zakłada intensywny rozwój projektów własnych
i systematyczne zwiększanie przychodów z produkcji gier.

Art Games Studio realizuje pierwszą własną produkcję pełnej wersji gry na PC – Alchemist Simulator. Do końca roku zapowiedziało premiery kilku preprodukcji. Studio konsekwentnie realizuje swoją strategię nawiązywania współpracy w zakresie dobrze rokujących projektów. Pierwszy cel spółki zostanie osiągnięty poprzez sukcesywne przedstawienie wyników swojej pracy w postaci premier poszczególnych projektów w każdym z kwartałów 2020 roku.