Drageus Games SA, producent i wydawca gier, prawdopodobnie w styczniu dołączy do grona spółek notowanych na NewConnect. Kilka dni temu Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zatwierdziła Dokument Informacyjny producenta i wydawcy gier wideo. Do obrotu wprowadzonych zostanie  1.113.890 akcji serii A, 86.110 akcji serii B, 340.000 akcji serii C, 300.000 akcji serii D, 62.739 akcji serii E oraz 133.836 akcji serii F.

– Za nami milowy krok na drodze do wejścia Drageus Games na rynek NewConnect. Obecnie czekamy na wyznaczenie przez GPW pierwszego dnia notowań akcji naszej spółki na giełdzie. Wierzymy, że debiut będzie udany, a nasza strategia i dotychczasowe osiągnięcia zdobędą uznanie inwestorów, co pomoże nam dalej dynamicznie rozwijać firmę. Jesteśmy przekonani, że zdobyte doświadczenie pozwoli nam dostarczać fanom gamingu interesujące produkty na miarę ich oczekiwań. – informuje Łukasz Mitan, prezes zarządu Drageus Games.

Do obrotu na NewConnect wprowadzonych zostanie 1.113.890 akcji serii A, 86.110 akcji serii B, 340.000 akcji serii C, 300.000 akcji serii D, 62.739 akcji serii E oraz 133.836 akcji serii F. Drageus Games chce zadebiutować na rynku NewConnect najszybciej jak będzie to możliwe. – Bardzo długo czekaliśmy na moment kiedy będziemy mogli dołączyć do grona spółek publicznych. Uważamy, że jesteśmy w odpowiednim momencie rozwoju, aby być na giełdzie. Debiut na NewConnect umożliwi nam rynkową wycenę naszego biznesu oraz pozwoli dalej rozwijać studio a także wzmocnić nasz zespół. – mówi Radosław Mrowiński, wiceprezes i dyrektor finansowy w Drageus Games.

W myśl przyjętej strategii, spółka rozwija własne produkcje, jednak przeważająca część przychodów Drageus Games pochodzi z działalności wydawniczej. W czwartym kwartale 2019 roku studio rozpoczęło sprzedaż  dziesięciu projektów, w tym m.in. Breathing Fear, Event Horizon: Space Defense i Spirit Roots. Już w pierwszym kwartale 2020 roku do sprzedaży trafią nowe tytuły. –  Zgodnie z zapowiedziami, w samym czwartym kwartale 2019 wydaliśmy dziesięć tytułów, z czego tylko w grudniu do sprzedaży trafiło sześć projektów. W styczniu 2020 swoją premierę na Nintendo Switch będzie miał m.in. Aborigenus, gra przygodowa z elementami RPG, w której gracz wcieli się w rolę  wojownika pokojowego plemienia, który musi uratować swoich bliskich z rąk oprawcy. Gracz ma do wyboru charakter swojej postaci – może być szamanem, wojownikiem lub myśliwym. – mówi Radosław Mrowiński.

Spółka pracuje również nad własnymi tytułami, ale daty premier nie są jeszcze znane.