Do końca 2020 r. SKH (SKARBIEC) nie będzie pobierał opłaty za zarządzanie Funduszem Skarbiec PPK SFIO odpowiadającym za inwestowanie środków uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych. Spółka, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, zapowiada aktywną rywalizację o klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.  
 
Decyzja o wprowadzeniu promocji dotyczy wszystkich uczestników PPK Skarbiec TFI – nie tylko pozyskiwanych obecnie, ale i tych, którzy wybrali Skarbiec TFI w I turze programu w minionym roku. Opłata za zarządzanie Funduszem Skarbiec PPK SFIO wynosi 0 proc. do końca 2020 r.

Jesteśmy przygotowani do współpracy z wymagającymi klientami, poszukującymi doświadczonego i sprawdzonego partnera we wdrożeniu PPK. Uważnie też obserwujemy rynek, oczekiwania jego uczestników – mówi Norbert Talarczyk, dyrektor zarządzający ds. dystrybucji w Skarbiec TFI.
 
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami spółki, to właśnie segment małych i średnich przedsiębiorstw, zatrudniających do 250 osób jest obszarem, w który szczególnie celuje Skarbiec TFI. Firmy te zobowiązane są do uruchomienia PPK od początku 2020 r.

Jesteśmy przekonani, że dla klientów z sektora MŚP szczególnie istotne będzie aktywne podejście do zarządzania i zindywidualizowana oferta obsługi, którą w pełni jesteśmy w stanie zagwarantować. To nie jedyne nasze atuty. Skarbiec TFI może pochwalić się wyjątkowo długą historią – jesteśmy jednym
z najstarszych towarzystw funduszy inwestycyjnych na polskim rynku kapitałowym, naszym wyróżnikiem są dobre, powtarzalne wyniki inwestycyjne, za które niejednokrotnie byliśmy nagradzani
 – dodaje Przemysław Jaworski, dyrektor ds. komunikacji inwestycyjnej w Skarbiec TFI.

W ramach PPK Skarbiec TFI zamierza pozyskać kilkadziesiąt tysięcy uczestników.

W sposób odpowiedzialny podchodzimy do celów sprzedażowych. Bardzo ważne jest dla nas, żeby zachować właściwa równowagę między liczbą klientów, a możliwością ich profesjonalnej i kompetentnej obsługi – zaznacza Jaworski. – W całym procesie wdrażania PPK wspieranym przez Skarbiec TFI istotne jest także to, że dostarczamy kompleksowy serwis wdrożenia PPK w firmie obejmujący m.in. szkolenia dla działów kadr i płac, prosty w obsłudze system informatyczny, który współpracuje z systemami kadrowo-płacowymi. Nasi eksperci spotykają się także z pracownikami obsługiwanych przez nas przedsiębiorstw, wyjaśniając im wszelkie wątpliwości związane z inwestycjami na rynkach kapitałowych – podkreśla dyrektor ds. komunikacji inwestycyjnej w Skarbiec TFI.