Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Scope Fluidics: Duże zainteresowanie systemem PCR|ONE podczas MedLab Middle East

Udostępnij

System PCR|ONE, rozwijany przez notowaną na New Connect spółkę SCP (SCPFL), zyskał bardzo duże zainteresowanie przedstawicieli rynku i dziennikarzy, podczas odbywającej się w Dubaju jednej z największych konferencji z obszaru diagnostyki medycznej na Świecie – MedLab Middle East.

– Nasze rozmowy w Dubaju i zainteresowanie potencjalnych partnerów biznesowych potwierdziły duże zapotrzebowanie rynku na urządzenie diagnostyczne do szybkiej i kompleksowej detekcji wielu rodzajów bakterii i wirusów, a takim jest właśnie system PCR|ONE. Konsultacje prowadzone podczas konferencji potwierdziły również nasze założenia co do budowy portfolio paneli diagnostycznych i strategii cenowej mówi prof. Piotr Garstecki, prezes i założyciel Scope Fluidics.

Przedstawiciele Scope Fluidics przeprowadzili szereg rozmów z dystrybutorami z wielu krajów świata, zainteresowanymi technologią PCR|ONE. To również inwestorzy oraz przedstawiciele rynku zdrowia, m.in.  Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Kataru, Egiptu, Kenii, Nigerii, jak również Korei i Malezji. System spotkał się z pozytywnymi komentarzami przedstawicieli szpitali i laboratoriów, dostrzegających jego znaczenie w codziennym, szybkim dostępnie do diagnostyki pacjentów.

– Wyraźne zainteresowanie systemem PCR|ONE wyrażali również przedstawiciele branży diagnostyki medycznej z Chin. Rozmowy te obecnie kontynuujemy drogą mailową – mówi Szymon Ruta, członek zarządu – dyrektor finansowy Scope Fluidics

– Zmiana liderów rynkowych w diagnostyce medycznej staje się faktem, a nowe systemy, szczególnie te wdrażane przez duże korporacje, bardzo dynamicznie zdobywają i poszerzają swój udział w rynku. Naszą uwagę zwrócił system QIAstat-Dx, który dwa lata temu jako rozwiązanie przejęte od start-upu z Hiszpanii dzisiaj zajmuje ważne miejsce w portfolio produktów korporacji Qiagen. – podkreśla Szymon Ruta.

O systemie PCR|ONE opowiedział na konferencji w MedLab Middle East w Dubaju prof. Piotr Garstecki, podczas cyklu Transformation Hub&Talks. To miejsce, gdzie naukowcy i inżynierowie z całego świata prezentowali najnowsze rozwiązania w diagnostyce medycznej.

– Technologia znacząco zmienia diagnostykę medyczną oraz opiekę zdrowotną i dzisiaj mamy szansę to obserwować. To dla nas bardzo ważne, że bierzemy udział w tym procesie i przyczyniamy się do szybszego i bardziej efektywnego dostępu do informacji medycznej. Kluczem przełomu w diagnostyce medycznej jest właśnie ułatwianie lekarzom dostępu do informacji wystarczającej do podjęcia właściwego leczenia, a przez to podniesienia skuteczności terapii, wzrostu komfortu pacjentów i zmniejszenia kosztów leczenia – mówił prof. Piotr Garstecki, cytowany przez media międzynarodowe.

System PCR|ONE oferuje najszybsze wykrywanie bakterii i wirusów na świecie – do 20 różnych patogenów oraz genów oporności lekowej. Zgodnie z założeniami, analiza u jednego pacjenta potrwać ma zaledwie 15 minut, a niewielki rozmiar urządzenia zakłada jego dostępność niemal w każdym gabinecie medycznym, czy szpitalnej izbie przyjęć.

W ostatnich miesiącach z sukcesem zakończona została druga seria testów prewalidacyjnych systemu PCR|ONE w laboratoriach firmy ALAB. Wyniki potwierdziły kliniczne parametry oznaczenia na poziomie standardów rynkowych i wymagań klinicznych. Badanie potwierdziło również przewagę konkurencyjną systemu PCR|ONE, – unikalne połączenie szybkości i kompleksowości testu na obecność gronkowca złocistego.

System ma być gotowy do sprzedaży w połowie 2020 roku.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus