Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Bank Millennium raczej bez dywidendy w 2020 r. Zysk ma pozostać w spółce

Udostępnij

Jak czytamy w projekcie uchwał na ZWZA MIL (MILLENNIUM), które odbędzie się 20 marca 2020 r., zysk netto za ubiegły rok ma zostać przeznaczony na pokrycie efektu rozliczenia połączenia z Euro Bankiem (39,9 mln zł) oraz trafić na kapitał rezerwowy spółki (560,7 mln zł).

„Zarząd Banku, uwzględniając dodatkowe kryteria określone przez Komisję Nadzoru Finansowego w odniesieniu do banków mających portfele walutowych kredytów hipotecznych, a także biorąc pod uwagę przejęcie i późniejsze połączenie z Euro Bank S.A., uznaje za celowe zatrzymanie całości zysku netto za rok 2019 w kapitałach własnych w celu wzmocnienia wskaźników kapitałowych i wnioskuje wobec Walnego Zgromadzenia o dokonanie w taki sposób podziału zysku Banku. Rada Nadzorcza zarekomendowała Walnemu Zgromadzeniu przyjęcie przedmiotowego wniosku Zarządu” – czytamy w projekcie uchwały

Tym samym, akcjonariusze Banku Millennium najprawdopodobniej po raz kolejny nie otrzymają dywidendy. Ostatnia trafiła do nich w 2014 r. Więcej informacji dotyczących dywidend spółki znajduje się na jej profilu dywidendowym.

Jeśli interesuje Cię tematyka dywidend sprawdź do jakich unikalnych danych i narzędzi mają dostęp nasi abonenci.

Znajdziesz wśród nich między innymi:

  • Rozbudowane funkcje skanera akcji,
  • Analizę zachowania kursu 90 dni przed i po dniu ustalenia prawa do dywidendy,
  • Przewidywana data publikacji rekomendacji zarządu dotyczącej wysokości dywidendy,
  • Prognozę wysokości dywidendy na najbliższe 2 lata

oraz wiele innych

sprawdź szczegóły
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus