MDA (MEDAPP), polska spółka technologiczna specjalizująca się w sztucznej inteligencji i mieszanej rzeczywistości w medycynie pozyskała w ofercie publicznej 1,34 mln zł. Środki pozwolą spółce na dalszy rozwój produktów (CarnaLife Holo i CarnaLife System), a także działania marketingowe związane z ich komercjalizacją. Firmą Inwestycyjną pośredniczącą w oferowaniu akcji MedAppu był Propser Capital Dom Maklerski.

W ramach oferty MedApp wyemitował 2 001 583 akcji serii G po cenie emisyjnej 0,67 gr. Zarząd Spółki podkreśla, że zakończona 3 marca br. oferta publiczna zbiegła się w czasie z paniką na światowych giełdach wynikającą ze wzrostu liczby osób zarażonych koronawirusem oraz negatywnego wpływu epidemii na gospodarkę a pomimo tego spółce udało się z sukcesem zamknąć emisję akcji.

Cieszymy się, że nasz model biznesowy przekonał inwestorów. Dziękujemy im za okazane zaufanie. Pozyskane środki pozwolą nam dofinansować rozwój naszych produktów oraz umożliwią realizację działań marketingowo-sprzedażowych – podkreśla Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp.

Spółka planuje zwiększenie zatrudnienia i wzmocnienie działań związanych z komercjalizacją innowacyjnych produktów CarnaLife Holo oraz CarnaLife System. CarnaLife Holo to rozwiązanie do wizualizacji diagnostycznych danych obrazowych 3D przy pomocy gogli do mieszanej rzeczywistości, natomiast CarnaLife System to innowacyjne narzędzie do rejestracji danych medycznych umożliwiające w efektywny sposób ich gromadzenie oraz ich analizę.

Firmą Inwestycyjną pośredniczącą w ofercie był Prosper Capital Dom Maklerski.