Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

OPTeam sprzedaje Polskie ePłatności za 68,6 mln euro

Udostępnij

W dniu 11.03.2020 r. pomiędzy Nets a Funduszem Innova Capital oraz OPM (OPTEAM) podpisana została umowa, na mocy której założona przez OPTeam S.A. spółka Polskie ePłatności staje się częścią grupy Nets. Zgodnie z warunkami transakcji cena, która ma być zapłacona przez Kupującego na rzecz OPTeam S.A., ma wynosić 68.625.769,84 euro.

OPTeam S.A. założył Polskie ePłatności w roku 2010, na bazie swoich dziesięcioletnich doświadczeń w projektowaniu, produkcji i wdrożeniach systemów kart elektronicznych i aplikacji terminali płatniczych. Od 2016 r. partnerem finansowym OPTeamu przy realizacji przedsięwzięcia jest fundusz Innova Capital. Od tego momentu, do wzrostu organicznego Polskich ePłatności doszedł szybki wzrost akwizycyjny.

„Kompetencje OPTeam S.A. pozwoliły nam na realizację odważnego pomysłu wprowadzenia na hermetyczny rynek usług bankowo-finansowych nowoczesnej i innowacyjnej organizacji, która od początku potrafiła zaskakiwać branżę, wprowadzając w szybkim tempie nowoczesne rozwiązania produktowe i organizacyjne. Pozwoliło to ostatecznie na zajęcie miejsca w pierwszej trójce podmiotów rozliczających transakcje kartami płatniczymi w Polsce.” – mówi Janusz Bober, Przewodniczący RN OPTeam S.A. i PeP. „Nets jest liderem europejskiej branży płatniczej, co gwarantuje spółce Polskie ePłatnosci dalszy jeszcze bardziej dynamiczny rozwój.” – dodaje.

Prezes Zarządu OPTeam S.A., Tomasz Ostrowski, tak skomentował dzisiejszą transakcję: „Jest to ważny moment w historii naszej firmy. Potwierdza on dobitnie, że jesteśmy w stanie dostarczać jakość na najwyższym światowym poziomie. Sukces Polskich ePłatności jest przykładem dla innych przedsięwzięć naszej Spółki i motywuje nas do poszukiwania nowych pomysłów biznesowych.”

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+