Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

COVID-19 uderza w dywidendy. Zarząd Alumetalu chce zatrzymania zysku za 2019 r. w spółce

Udostępnij

Zarząd AML (ALUMETAL) rekomenduje niewypłacanie dywidendy w 2019 r. i zawnioskował o pozostawienie tych środków w spółce. Zaznaczono jednak, że mogą one trafić do akcjonariuszy w postaci dywidendy zaliczkowej w późniejszym terminie w 2020 r, jeśli sytuacji gospodarcza w kraju i w Europie związana z epidemią koronawirusa ulegnie poprawie.

"Jednocześnie Zarząd Spółki informuje, że rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa COVID-19, aktualnie w jego ocenie nie wywiera silnego, bezpośredniego wpływu na działalność Grupy Alumetal. Należy mieć jednak na uwadze, że obecna niezwykle dynamicznie zmieniająca się sytuacja, w tym możliwe zmiany w otoczeniu prawno-regulacyjnym, powoduje, iż pomimo najdalej posuniętej staranności i podejmowania działań zapobiegawczych, na moment publikacji niniejszego Raportu, Zarząd nie jest w stanie przewidzieć dalszego rozwoju wydarzeń, a w konsekwencji wpływu pandemii na wyniki finansowe Spółki i perspektywy jej rozwoju" - czytamy w komunikacie

Akcjonariusze spółki otrzymywali dywidendę nieprzerwani w latach 2015-2019 r. Więcej informacji na temat dywidend spółki znajduje się na jej profilu dywidendowym.

Jeśli interesuje Cię tematyka dywidend sprawdź do jakich unikalnych danych i narzędzi mają dostęp nasi abonenci.

Znajdziesz wśród nich między innymi:

  • Rozbudowane funkcje skanera akcji,
  • Analizę zachowania kursu 90 dni przed i po dniu ustalenia prawa do dywidendy,
  • Przewidywana data publikacji rekomendacji zarządu dotyczącej wysokości dywidendy,
  • Prognozę wysokości dywidendy na najbliższe 2 lata

oraz wiele innych

sprawdź szczegóły
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+