PBT (PBGAMES) poinformowała o rozpoczęciu współpracy z firmą Huawei. Pierwszym etapem współpracy jest opublikowanie trzech gier w App Gallery (czyli dedykowanym sklepie dla telefonów Huawei.). Są to: Magic Nations, Dark Tower i Cave Man Chuck. Spółka liczy na wzrost przychodów w związku z opublikowanie gier na tej platformie, także z tytułu potencjalnej współpracy, która planowana jest również na innych polach.

„W zakresie decyzji strategicznych w 2020 r. Spółka ma w planie publikację czterech niskobudżetowych produkcji, każda poniżej 200 tys. zł. Będą to całkiem nowe gry dostępne na platformy: Xbox, PC (Steam, Windows 10), Nintendo Switch, App Store, Google Play, App Gallery. (…) Model biznesowy produkcji opiera się o wersje płatne na konsolach i PC, wersje F2P z reklamami i mikropłatnościami w przypadku urządzeń mobilnych. Obecnie trwają rozmowy z inwestorami, którzy wesprą produkcje w zamian za udziały w grach” – czytamy w komunikacie

Dodano także, że w tym roku spółka skupia się na produkcji własnych tytułów, przy wsparciu stałych partnerów, aczkolwiek w dalszym ciągu nie wyklucza realizacji zamówień dla klientów zewnętrznych. Nie będzie to już jednak priorytet. Gry, które spółka rozwija w tym roku to: Magic Nations, Cave Man Chuck, Dark Tower, Inside Grass, Z Cafe, Icy Jump, Bouncy Bird, Clash II, Froggy. Najbardziej pochłaniającymi projektami są Magic Nations oraz Clash. Nowe produkcje są na etapie prototypowania.