ASB (ASBIS) rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 0,075 USD na akcję z zysku za 2019 r. Do akcjonariuszy trafiłoby 4 162 500 USD z ubiegłorocznego zysku netto. Biorąc pod uwagę aktualny kurs akcji spółki, oznacza to dywidendę o stopie około 11%.

„Obecny rok zaczął się dla nas bardzo dobrze. Naszym atutem jest duża elastyczność w podejmowaniu szybkich działań, co niejednokrotnie sprawdzaliśmy trudnych sytuacjach. Ważne jest dla nas to, że działamy w bardzo perspektywicznym sektorze, ponieważ żyjemy obecnie w erze informacji, w której zapotrzebowanie na sprzęt i oprogramowanie jest większe niż kiedykolwiek wcześniej. Codziennie bardzo wnikliwie obserwujemy jednak sytuację na światowych rynkach i będziemy komunikować się z rynkiem i naszymi akcjonariuszami, gdy tylko zauważymy jakiekolwiek zmiany”– dodał Siergiej Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

Pod koniec ubigłego roku spółka wypłaciła już zaliczkę na poczet dywidendy za 2019 r. w kwocie 0,06 USD na akcję. 

"W przypadku akceptacji rekomendacji Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises przez ZWZA, całościowa dywidenda z zysku za 2019 r. może wynieść 0,135 USD na akcję, co oznaczało będzie całkowitą wypłatę w wysokości 7.492.500 USD z zysku netto po opodatkowaniu za 2019 r" - czytamy w komunikacie

Więcej informacji dotyczących dywidend spółki znajduje się na jej profilu dywidendowym.

Jeśli interesuje Cię tematyka dywidend sprawdź do jakich unikalnych danych i narzędzi mają dostęp nasi abonenci.

Znajdziesz wśród nich między innymi:

  • Rozbudowane funkcje skanera akcji,
  • Analizę zachowania kursu 90 dni przed i po dniu ustalenia prawa do dywidendy,
  • Przewidywana data publikacji rekomendacji zarządu dotyczącej wysokości dywidendy,
  • Prognozę wysokości dywidendy na najbliższe 2 lata

oraz wiele innych

sprawdź szczegóły