Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Creepy Jar wciąż rozwija Green Hell. Jutro premiera trybu kooperacyjnego

Udostępnij

W najbliższy wtorek zadebiutuje kolejna bezpłatna aktualizacja do Green Hell. Długo oczekiwany tryb kooperacji pozwoli na czteroosobową walkę o przetrwanie. Z tej okazji tytuł będzie dostępny na platformie Steam w promocji -25%. Dodatkowo gra będzie promowana na pierwszej stronie sklepu Steam w ramach Midweek Madness.

Promocja cenowa Green Hell będzie trwała do 12.04.2020. Przez pierwsze dwa dni Steam zapewni naszej produkcji zwiększoną widoczność – gra będzie promowana na pierwszej stronie sklepu należącego do Valve. Od swojego debiutu we wrześniu 2019, gra jest stale rozwijana o nowe treści, jednakże nadchodząca aktualizacja stanowiła priorytet dla naszej załogi. – opowiada Krzysztof Kwiatek, prezes CRJ (CREEPYJAR).

Wzbogacając ją w ostatnich miesiącach, spółka stworzyła podwaliny na zwielokrotnienie sukcesu, który dotychczas odniosła gra. Czteroosobowy tryb co-op posiada ogromny potencjał – każdy z obecnych graczy potencjalnie może zachęcić do zakupu produkcji trójkę przyjaciół. Będzie też można wyszukać sesje, które inni gracze udostępnili by wspólnie bawić się z nieznajomymi.

Tryb kooperacyjny umożliwi wspólną rozbudowę obozowiska, pozyskiwanie zasobów, polowania, walkę z przeciwnikami oraz drapieżnikami i wiele innych. Aby przetrwać w amazońskiej dżungli, najważniejsza jest współpraca. Gracze będą mogli nawzajem sobie pomagać, m.in poprzez ściąganie z rąk i nóg współtowarzyszy pijawek, które pogarszają stan zdrowia fizycznego i psychicznego. Zaimplementowaliśmy do gry wiele usprawnień, które sprawią, że wspólna rozgrywka będzie przyjemniejsza. Dla łatwiejszego rozróżnienia postaci modele będą posiadać różne fryzury i kolory ubrań. Dodatkowo, nagrane zostały zindywidualizowane linie dialogowe. W grze pojawi się również czat dla uczestników danej sesji, który ułatwi komunikację podczas rozgrywki, a zaproszenia do wspólnej gry zostaną zintegrowane z systemem społeczności Steama. – wymienia najważniejsze części aktualizacji prezes Creepy Jar.

Gra budzi ogromne zainteresowanie wśród użytkowników na co wskazuje stale rosnąca liczba recenzji oraz wishlista – produkcja w lutym znajdujowała się na liście życzeń ponad 600 000 użytkowników. O sukcesie rozwoju gry świadczy też średnia ocen na platformie Steam, która wzrosła od debiutu z 83% do 86%, a średnia ocen w ostatnim miesiącu wyniosła 89%.

Przypominamy, że to nie koniec prac nad symulatorem przetrwania w amazońskiej dżungli. W najbliższych miesiącach Green Hell pojawi się na konsolach Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One. Planowana jest również wersja na urządzenia VR, która pozwoli użytkownikom na największą możliwą immersję w poszukiwaniu schronienia, walce z przeciwnikami i pozbywaniu się pijawek.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus