Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

CI Games szacuje, że przychody z Sniper Ghost Warrior Contracts wyniosły 39 mln zł

Udostępnij

Zarząd spółki CIG (CIGAMES) podał, że dotychczasowe przychody ze sprzedaży gry Sniper Ghost Warrior Contracts od premiery (22.11.2019) do końca marca 2020 r. są szacowane na poziomie ok. 39 mln zł. Spółka miała sprzedać w tym okresie szacunkowo 575 tysięcy sztuk gry, w tym do ostatecznego klienta ok. 400 tys. sztuk.

„Proporcje dotychczasowej sprzedaży pomiędzy sprzedażą cyfrową oraz na nośnikach fizycznych kształtują się na poziomie 50/50 biorąc pod uwagę nakład, który trafił do ostatecznego klienta. Zarząd szacuje, iż udział sprzedaży cyfrowej będzie rósł w kolejnych kwartałach. Spółka nie przewiduje istotnych zwrotów z wcześniej dokonanej sprzedaży fizycznych nośników, a rezerwy na potencjalne przeceny zostały już ujęte w sprawozdaniu za 2019 rok” – czytamy w komunikacie

Skonsolidowana wartość sprzedaży za I kwartał 2020 r. szacowana jest na 11,4 mln zł, a przepływy pieniężne netto na ok. 7,9 mln zł (w tym zawarta jest spłata kredytu w wysokości 5 mln zł). Przepływy pieniężne netto z wyłączeniem spłaty kredytu szacowane są w I kwartale 2020 r. na 12,9 mln zł.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+