Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Lokum Deweloper podtrzymuje prognozy z ponad 42 mln zł zysku netto w 2016 r.

Udostępnij

Lokum Deweloper podtrzymuje prognozę na bieżący rok zakładającą osiągnięcie 42,4 mln zł zysku netto, poinformował prezes Bartosz Kuźniar.

"Grupa Lokum podtrzymuje ogłoszone w sierpniu ubiegłego roku prognozy finansowe zakładające osiągnięcie przychodów na poziomie 172,1 mln zł i zysku netto grupy w wysokości 42,4 mln zł" - powiedział Kuźniar podczas konferencji prasowej.

Według jego słów, wyniki kwartalne w tym roku będą bardziej wypłaszczone niż w ubiegłym roku, ale mimo to wciąż największa ich część przypadnie w ostatnim kwartale roku.

"Mamy potencjał 612 lokali do rozpoznania w wyniku za 2016, w tym 130 mieszkań gotowych i 482 w inwestycjach do zakończenia w tym roku" - dodał prezes Lokum.

W ub.r. zysk netto (ogółem) ze sprzedaży notarialnej 377 lokali wyniósł 37,5 mln zł.

Dalsze zwiększanie skali działalności przez Grupę LKD (LOKUM) w 2016 r. będzie możliwe dzięki planom wprowadzenia do sprzedaży projektów obejmujących łącznie 767 nowych mieszkań we Wrocławiu oraz pierwszej inwestycji w Krakowie ze 112 mieszkaniami, łącznie 879 lokali.

Dzięki zawartym umowom nabycia gruntów za 142 mln zł w Krakowie i Wrocławiu deweloper ma potencjał projektowy na kolejne 4000 lokali na 20 ha. Z tego 2500 przypada na Wrocław, a 1500 na Kraków. Realizację pierwszego projektu w Krakowie Grupa Lokum rozpocznie w II połowie tego roku. Będą to dwa etapy na odpowiednio 112 i 133 lokale. W przyszłym roku zakładane jest rozpoczęcie dwóch kolejnych etapów na 144 i 179 lokali.

Według słów Kuźniara, firma ma obecnie 1824 lokale w przygotowaniu, a także kolejne 2,5 tys. we wstępnej fazie przygotowania.

W kwestii wejścia do Warszawy prezes Lokum wskazał, że jest on odsuwany, tak aby dobrze zagospodarować początek na rynku krakowskim.

Prezes Lokum powtórzył, że celem strategicznym spółki jest utrzymywanie rentowności netto nie niższej niż 20%.

Lokum Deweloper to deweloper mieszkaniowy z Wrocławia. Od grudnia 2014 r. jego obligacje są notowane na rynku Catalyst. W grudniu 2015 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Pozostałe wiadomości

Liftero osiągnął kamień milowy w projekcie napędu satelitarnego dla ESA

Liftero, polski producent technologii napędowych do misji kosmicznych, ukończył etap TRR (ang. Test Readiness Review) w projekcie HIPSTER realizowanym na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej...

2026-06-26, 15:13

AB uplasowała obligacje o wartości 110 mln zł

Największy w regionie CEE dystrybutor IT i elektroniki użytkowej ABE (ABPL) uplasował 4-letnie niezabezpieczone obligacje o wartości 110 mln zł przy oprocentowaniu WIBOR 6M + 160 pkt....

2026-06-26, 12:16

Unimot wchodzi w technologie napędowe dla lotnictwa i obronności

UNT (UNIMOT), PZL Defence (spółka z Grupy Unimot) oraz ukraińska spółka JSC „Ivchenko-Progress” podpisały memorandum o współpracy w zakresie rozwoju, produkcji i komercjalizacji...

2026-06-26, 11:34

Dywidendowe podsumowanie 26. tygodnia 2026 r.

Dywidendowo, tydzień upłynął pod znakiem Walnych Zgromadzeń głosujących w sprawie podziałów ubiegłorocznych zysków. W większości przypadków akcjonariusze przystali na propozycje...

2026-06-26, 12:30
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus