Konsorcjum firm, którego liderem jest PBDiM Kobylarnia S.A. a partnerem MRB (MIRBUD) wybuduje 10-kilometrowy, północny odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Umowę na realizację tego zadania podpisano 13 maja br.

Ze strony konsorcjum umowę podpisali: Jerzy Mirgos – prezes MIRBUD S.A. oraz Michał Niemyt – wiceprezes PBDiM Kobylarnia S.A., ze strony inwestora - dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu Leszek Loch.

- Cieszę się, że ta umowa została podpisana i już niedługo wykonawca wejdzie na plac budowy. Wschodnia Obwodnica Wrocławia to niezwykle ważna inwestycja, która wzbogaci układ komunikacyjny powiatu i województwa na wschód od Wrocławia – mówi marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, pod którego podlega Dolnośląska Służba Dróg i Kolei.

W ramach zadania do końca 2022 roku zostanie wybudowany 10-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej biegnący pomiędzy drogą wojewódzką 455 a drogą krajową 98, po jednym pasie w obu kierunkach. Inwestycja zakłada również budowę czterech wiaduktów, trzech mostów, skrzyżowań, rond i dróg dojazdowych.
 
- Realizacja tej inwestycji jest dogodna z uwagi na bliskość jednej z naszych wytwórni mas bitumicznych w podwrocławskiej Miękini. Dołożymy wszelkich starań, aby ukończyć budowę w jak najkrótszym czasie. – mówi prezes Jerzy Mirgos.

Przekazanie placu budowy przez inwestora nastąpi w ciągu najbliższych 3 tygodni, następnie rozpoczną się prace związane z urządzaniem zaplecza budowy. Prace budowlane ruszą od czerwca. Wartość umowy to 164,7 mln złotych. Dzięki nowemu kontraktowi wartość portfela zamówień MIRBUD S.A. i PBDiM Kobylarnia S.A. do przerobienia w najbliższych 3 latach przekroczyła 5 mld zł netto.