Lider nowoczesnego budownictwa modułowego w I kw. 2020 r. wypracował 248 mln zł skonsolidowanych przychodów. Tym samym Grupa PBX (PEKABEX) nie tylko o 37 proc. zwiększyła sprzedaż względem analogicznego okresu w ubiegłym roku, lecz również osiągnęła najwyższy wynik w historii w pierwszych trzech miesiącach roku kalendarzowego. Zysk operacyjny i zysk netto wzrosły (r/r) w analizowanym okresie o odpowiednio 82,4 i 91,8 proc. do 15,55 mln zł i 13,1 mln zł.

Produkcja wyrobów prefabrykowanych wyniosła w I kwartale 45,9 tys. m3 i była wyższa aż o 59 proc. r/r. W całym 2019 r. wyniosła 143,5 tys. m3.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni w wyników pierwszego kwartału. Rekord sprzedaży zanotowany w pierwszych trzech miesiącach br. to pochodna rekordowego portfela zleceń o wartości 572 mln zł (w tym 494 mln zł do realizacji na rok 2020), z którym weszliśmy w 2020 r. W pierwszym kwartale nie odczuliśmy znacząco negatywnych skutków trwającej epidemii. Musieliśmy się dostosować do nowych wymogów BHP, zwiększyć środki bezpieczeństwa i zmienić organizację pracy, jednak produkcja we wszystkich naszych zakładach przebiega zgodnie z planem. Portfel zleceń na najbliższe miesiące mamy w dużej mierze zapełniony, sukcesywnie podpisujemy nowe zlecenia, a należności od kontrahentów regulowane są bez większych opóźnień – powiedziała Beata Żaczek wiceprezes Pekabeksu.

Spółka bez większych przeszkód realizuje kontrakty zagraniczne.  - W Szwecji i w Danii nasze realizacje przebiegają bez istotnych zakłóceń. Budowy są kontynuowane, wpływają też nowe zlecenia – powiedziała Beata Żaczek, wiceprezes Pekabeksu.