SBE (SOFTBLUE), notowana na NewConnect innowacyjna firma IT, podpisała umowę o poufności z jedną ze spółek Skarbu Państwa – Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych. Przedmiotem jej jest przeprowadzenie wspólnych projektów badawczo–rozwojowych i na ich podstawie wdrożenie rozwiązań związanych z aktualną kondycją społeczno-zdrowotną kraju. Ze względu na poufny charakter umowy, o dalszych etapach współpracy spółka poinformuje w późniejszym terminie.

- Miło mi poinformować, że zawarliśmy współpracę z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, która jest jedną z największych instytucji finansowych na polskim rynku. – mówi Michał Kierul, prezes zarządu SoftBlue SA. – Podobnie jak my, PWPW angażuje się w wiele inicjatyw naukowych. Liczę, że nasza wspólna praca, której celem jest przeprowadzenie projektów B+R i na ich podstawie wdrożenie rozwiązań związanych z aktualną kondycją społeczno-zdrowotną kraju, przyniesie korzyść nie tylko nam, ale przede wszystkim społeczeństwu.  – dodaje Michał Kierul.

W ramach zawartego kontaktu, na czas trwania umowy, spółki zobowiązały się do wzajemnej wymiany informacji, materiałów i dokumentów. SoftBlue ma nadzieję, że połączenie sił z PWPW i wspólna praca, wpłyną na zbudowanie nowych relacji biznesowych.

- Współpracowaliśmy już z wieloma instytucjami państwowymi a także prywatnymi podmiotami, zarówno z rynku rodzimego, jak i zagranicznego. Naszym celem jest ciągły rozwój w tym obszarze i zdobywanie nowych kontaktów. Wierzymy, że takie umowy jak ta z PWPW w dużej mierze nam to umożliwią. – komentuje Michał Kierul.