Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

NanoGroup opracuje technologie biobójcze

Udostępnij

NNG (NANOGROUP) opracuje dla firmy Marion innowacyjną technologię, która nada produkowanym przez gdyńską firmę maseczkom ochrony osobistej i chirurgicznym właściwości biobójcze. Umowa ma charakter ramowy, a wynagrodzenie z jej tytułu będzie miało wpływ na wyniki NanoGroup w bieżącym roku.

Usługa badawcza NanoGroup ma charakter kompleksowy i obejmuje prace od opracowania koncepcji technologii modyfikacji maseczek ochronnych, poprzez wykonanie partii testowych nowych produktów, aż po wdrożenie opracowanej technologii na linii produkcyjnej wraz z opracowaniem metodologii i doborem urządzeń do procesu kontroli jakości nowych produktów. – Usługi NanoGroup obejmują również wsparcie w procesie certyfikacji oraz ochrony patentowej. Mam nadzieję, że nasze technologie zapewnią Polakom dodatkową, wyjątkowo skuteczną ochronę przed COVID-19. Maseczki będą posiadać dodatkowe właściwości bakterio i wirusobójcze, dzięki którym będą zdecydowanie skuteczniejsze od powszechnie używanych na rynku powiedział prezes d.s. technologii NanoGroup prof. inż. Tomasz Ciach.

Umowa z NanoGroup S.A. daje nam możliwość zastosowania innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym nasze produkty będą mogły skutecznie konkurować na międzynarodowych rynkach w obszarze higieny i ochrony zdrowia. Współpraca z NanoGroup wpisuje się w strategie poszerzania asortymentu poprzez realizacje zaawansowanych badań badawczo-rozwojowych powiedział prezes Marion – Waldermar Ostrowski.

Umowa z Marion będzie miała wpływ na wyniki NanoGroup w 2020 r. – Warunki umowy są objęte klauzulą poufności. Mogę jedynie powiedzieć, że wynagrodzenie składa się z części stałej, która wpływnie do spółki w tym roku i określonego procentu od sprzedawanych maseczek przez 7 lat od podpisania umowy - mówi Marek Borzestowski.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus