Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy SIM (SIMFABRIC), notowanego na NewConnect wydawcy i producenta gier wideo z Grupy PlayWay, podjęło uchwałę o przejściu spółki na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Decyzja o zmianie parkietu notowań jest możliwa m.in. dzięki podpisaniu największej w historii spółki umowy z koncernem Koch Media GmbH, opiewającej na kwotę 8 mln zł. W jej ramach globalny producent i dystrybutor gier, filmów i oprogramowania stał się właścicielem 50 proc. praw autorskich do dwóch gier SimFabric. Podpisana umowa pozwoliła uruchomić kolejny filar działalności studia, jakim są projekty mobilne i przyspiesza przygotowanie polityki dywidendowej. Obecna kapitalizacja SimFabric wynosi ponad 400 mln zł.

- Zgodnie z naszą deklaracją, po przekroczeniu kapitalizacji 100 mln zł, uruchomiliśmy procedurę przejścia na główny parkiet GPW. Jesteśmy przekonani, że obecność na tym rynku stworzy nam nowe możliwości dotarcia do inwestorów i pozyskiwania kapitału, a co za tym idzie, wpłynie na długofalowy i zrównoważony wzrost oraz zwiększenie konkurencyjności naszego studia. Oczywiście wszystkie formalne kroki wymagane do takiego przejścia, będą dokładnie analizowane – mówi Emil Leszczyński, Przewodniczący Rady Nadzorczej SimFabric. – Jesteśmy wdzięczni za zaufanie jakim darzą nas nasi akcjonariusze, dlatego też zależy nam na wdrożeniu polityki dywidendowej niezwłocznie po osiągnięciu zakładanych celów rozwojowych – dodaje.

Aktualna wartość rynkowa SimFabric przekracza 400 mln zł. Spółka działa na rynku od 4 lat. Działalność studia koncentruje się na produkcji nisko oraz średnio budżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie i portowaniu ich na zlecenie innych spółek. Firma tworzy głównie symulatory na platformy desktopowe i mobilne. W ostatnim czasie SimFabric powołał nową firmę zależną – MobileFabric, której celem będzie rozwój gier na urządzenia mobilne. Pierwszym projektem w portfolio gier mobilnych nowej firmy będzie Thief Simulator, z portfolio wydawniczego Grupy PLW (PLAYWAY), drugim kontynuacja przeboju mobilnego Farm Expert 2021 Mobile.

- Uruchomienie kolejnego filaru działalności naszego studia w zakresie realizacji projektów mobilnych i przyspieszenie przygotowania polityki dywidendowej jest możliwe dzięki największemu w historii naszej spółki kontraktowi z Koch Media GmbH. Kontrakt obejmuje plany kontynuacji współpracy, mającej na celu wydanie dwóch produkcji na konsole nowej generacji: PS5 oraz Xbox Series X, a także kontynuację współpracy w ramach serii, dodatków i DLC w oparciu o gry – mówi Julia Leszczyńska, prezes SimFabric.

Umowa z Koch Media znacząco przyspiesza także przygotowanie polityki dywidendowej spółki. Przejście SimFabric na główny parkiet, planowane jest w 2021 roku. Spółka rozpoczęła już wewnętrzne przygotowywania do mapy drogowej przejścia na główny rynek GPW.