Grupa CIG (CIGAMES) wypracowała w II kwartale 13,1 mln zł przychodów, a w całym I półroczu 25,4 mln zł. Na koniec czerwca Grupa miała 12,8 mln zł środków pieniężnych, co przy wykorzystaniu kredytu w wysokości 12,5 mln zł oznacza pozycję gotówkową netto w wysokości 0,3 mln zł i dostępne finansowanie o wartości 15 mln zł. Producent i wydawca gier kontynuuje pracę nad Sniper Ghost Warrior Contracts 2, którego premiera odbędzie się w IV kwartale br.

„Mamy za sobą kolejny udany kwartał. Największą pozycją był SGW Contracts, który ukazał się w kilku czasowych promocjach cenowych na konsole i PC. To pokazuje solidny potencjał tej gry w kolejnych okresach. Zaskoczyła nas lepsza niż zakładana przez nas sprzedaż SGW3 na Steam, który po 3 latach od premiery trafił do nowej, niższej strefy cenowej podczas ostatnich promocji.” – komentuje Marek Tymiński, prezes CI Games.

Grupa konsekwentnie rozwija portfolio tytułów oraz aktywnie zarządza działaniami promocyjnymi. Aktualnie CI Games pracuje nad dwoma grami - Sniper Ghost Warrior Contracts 2, którego premiera odbędzie się w IV kwartale br. oraz Lords of the Fallen 2.

United Label, globalna platforma wydawnicza z Grupy CI Games, prowadzi emisję akcji, z której chce pozyskać 4,4 mln zł na finalizację prac nad aktualnym portfolio wydawniczym oraz dalszą jego rozbudowę. Spółka z sukcesem zakończyła I transzę emisji akcji, z której pozyskała 3 mln zł. Zapisy w II transzy startują 1 lipca o 14:00, szczegóły oferty zostaną zaprezentowane na CrowdConnect.pl.