Grupa ARH (ARCHICOM) sprzedała w pierwszym półroczu 2020 r. łącznie 513 lokali i podpisała 690 aktów notarialnych. W drugim kwartale 2020 r. Spółka sprzedała 220 dowodząc atrakcyjności swojej oferty dla klientów.

Wyniki sprzedaży w II kwartale – biorąc pod uwagę wymagającą sytację rynkową spowodowaną pandemią – są satysfakcjonujące. Decyzje naszych klientów utwierdzają nas w przekonaniu,
że niezmiennie warto dbać o produkt. Kupujący entuzjastycznie zareagowali na przygotowaną przez nas tarczę ochronną, zapewniajacą bezpieczeństwo transakcji i dofinansowanie w niepewnym okresie rynkowym. Nadal zbyt wcześnie, żeby mówić o pełnej odbudowie popytu, patrząc jednak na wyniki branży spowolnienie dotknęło nas w mniejszym stopniu niż konkurentów – podkreśla Tomasz Ślęzak, członek zarządu Grupy Archicom. – Kontynuujemy działania mające na celu pozyskanie strategicznego partnera, a naszą atrakcyjność i mocną pozycję potwierdza znaczący odzew rynku. Miniony kwartał to dla nas również transakcja sprzedaży biurowca City One oraz z sukcesem uplasowane kolejne serie obligacji o łącznej wartości 27 milionów złotych – oba zdarzenia są dobrymi prognostykami na drugą połowę roku.

W pierwszym półroczu deweloper sprzedał 513 mieszkań wobec 755 lokali sprzedanych rok wcześniej, co oznacza spadek o 32% r/r. Liczba podpisanych aktów notarialnych spadła w tym samym okresie z 887 do 690 i była niższa o 22%.

Grupa Archicom ma zabezpieczony bank ziemi umożliwiający realizację ok 6.700 mieszkań, a w ofercie Grupy znajduje się obecnie blisko 1.800 lokali. W ostatnim czasie do oferty wprowadzona została inwestycja Gardenia w Trójmieście, a w planach jest także uruchomienie jesienią sprzedaży  nowego wieloetapowego osiedla we Wrocławiu.