PWay, spółka zależna PLW (PLAYWAY), planuje w najbliższych miesiącach uruchomienie platformy Need for a Game Idea wykorzystującej technologię blockchain. Jak podano w komunikacie, w zamian za pomysł na grę, zgłaszający otrzyma jeden cyfrowy Token PWay.

„W kolejnym kroku wybrane będą najciekawsze idee przez spółki deweloperskie z grupy PlayWay, a ich twórcom zostanie zaproponowana praca nad dalszym pomysłem na grę, w zamian za co będą mogli otrzymać wynagrodzenie w wysokości 100 Tokenów PWAY oraz 5% przyszłych zysków z gry, również wypłacanych w Tokenach PWAY” – czytamy dalej

Need for a Game Idea ma umożliwić także głosowanie na nowe funkcjonalności i kierunek rozwoju samej platformy i gier studia, zakup tokenów PWay rzeczy np. rozmów z developerem, dyskusję na dedykowanym forum oraz reklamowanie istniejących gier PlayWay. Logowanie do Platformy będzie następowało za pośrednictwem Steam.

„Tokeny PWAY będą podlegały obrotowi na światowych giełdach kryptowalut. Pway przewiduje stopniowy wzrost ceny tokena PWAY, co z kolei powinno być dodatkową zachętą finansową do zgłaszania kolejnych pomysłów za pośrednictwem Platformy” – zaznaczono w komunikacie

Dodano, że Platforma pobierać będzie od deweloperów z Grupy PlayWay wynagrodzenie w wysokości 6% zysków z gier pozyskanych za pośrednictwem Platformy (w pieniądzu fiducjarnym) i wypłacać będzie 5% zysków w gier twórcom pomysłów (równowartość w tokenach PWAY skupowanych z rynku według ściśle określonych zasad).

Wyemitowanych zostało 42 111 111 tokenów PWAY. Prezes PlayWay, Krzysztof Kostowski, oraz osoby blisko związane z projektem objęły 8% emisji początkowej.