SIM (SIMFABRIC), notowany na NewConnect wydawca i producent gier wideo z grupy PLW (PLAYWAY), rozpoczął negocjacje umowy wydawniczej z jednym z czołowych wydawców. Planowany termin zakończenia rozmów przewidziany jest na koniec października br. Umowa dotyczy ustalenia warunków i parametrów finansowych dedykowanych jednej z gier SimFabric. W kwietniu spółka zawarła umowę z globalnym partnerem – firmą Koch Media, która jest wiodącym i niezależnym producentem i sprzedawcą cyfrowych produktów rozrywkowych w Europie i USA.

- Przystąpiliśmy do negocjacji kolejnej istotnej dla nas umowy  wydawniczej z dużym wydawcą gier. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli przekazać więcej szczegółów. Dziś mogę powiedzieć, że przedmiotem rozmów jest jedna z naszych gier, która znajduje się już na Top Wishlist Steam – liście najbardziej oczekiwanych gier w sklepie Steam. Omawiamy zasady współpracy i ustalamy wynikające z niej warunki finansowe. Planowany termin zakończenia negocjacji to 30 października br. – informuje Julia Leszczyńska, prezes SimFabric.

W kwietniu spółka rozpoczęła współpracę z globalnym partnerem – firmą Koch Media, która jest wiodącym i niezależnym producentem i sprzedawcą cyfrowych produktów rozrywkowych w Europie i USA. Na mocy podpisanej umowy Koch Media GmbH, które stało się właścicielem 50 proc. praw do dwóch gier SimFabric, zajmie się ich sprzedażą, marketingiem oraz dystrybucją. Partner wyda gry na komputery osobiste oraz konsole Nintendo Switch, PS4 i Xbox One. Pozostałe 50 proc. Praw do IP pozostanie w rękach SimFabric.

Umowa obejmuje również plany wydania tytułów ustalonych przez spółki na konsole nowej generacji: PS5 oraz Xbox Series X oraz opracowanie do nich dodatków. Wartość podpisanej umowy opiewa na kwotę ok. 8 mln zł. 

- Wciąż jeszcze nie ujawniamy, które gry są przedmiotem umowy. Szczegóły ogłosimy przy okazji uruchamiania światowej kampanii promocyjnej i marketingowej przez koncern Koch Media GmbH. Tak jak informowaliśmy, chodzi o nasze dwa projekty z największymi budżetami w historii spółki. – dodaje Julia Leszczyńska.

Premiery gier w wersji na komputery PC oraz konsole planowane są w 2021 roku.