BLO (BLOOBER), światowy lider horroru psychologicznego podpisał umowę z Epic Games, czołowym amerykańskim producentem gier, technologii i zarządzającym sklepem Epic Store. 
Nowy partner Bloober Team znany jest min. ze stworzenia silnika Unreal Engine, którego kolejne wersje wykorzystywane są w największych wysokobudżetowych produkcjach takich jak Life is Strange, BioShock Infinite, Mass Effect 3, czy Fortnite.


– Tworzymy coraz bardziej zaawansowane technologicznie projekty, a w ramach prac
badawczych doszliśmy do przekonania, że wizja tego co chcemy robić w przyszłości będzie najlepiej realizowana właśnie przez Unreal Engine. W ramach współpracy z pewnością będziemy starali się wymieniać wzajemnie wiedzą i rozwiązaniami. Produkcje, którymi zajmiemy się podczas ścisłej, długofalowej współpracy na pewno zrobią ogromne wrażenie na graczach. The Medium jako pierwsze pokaże co może powstać w ramach kooperacji giganta technologicznego i developera, który innowacje ma wpisane w swoje DNA

– mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.


Długoterminowa współpraca z Epic Games to kolejny krok spółki na drodze do uzyskania wiodącej roli na rynku gier z gatunku horror. W tym roku Bloober Team podpisał już min. umowę z Microsoftem, na którego nową konsolę Xbox Series X trafi The Medium, oraz z Platige Image, które będzie odpowiadało za  przygotowanie animacji do nowej produkcji spółki.