Co innego nad Wisłą. GPW pozostaje nadal relatywnie słaba, a na rekordy bite przez indeksy za oceanem możemy patrzeć jedynie z zazdrością. Jest ku temu jednak przynajmniej kilka powodów. Analitycy wymieniają tutaj m.in. słabość sentymentu do sektora bankowego (główny składnik WIG20), mniejsze zainteresowanie instytucjonalnych inwestorów zagranicznych czy brak istotnych napływów do krajowych funduszy inwestycyjnych. Co nie znaczy, że na warszawskiej giełdzie nie ma potencjalnie interesujących spółek. Ba, zespół DM mBank wybrał przynajmniej kilka, które w najbliższym czasie mają szasnę pozytywnie zaskoczyć.

Wśród wrześniowych typów DM mBanku znajdziemy m.in. ACP (ASSECOPOL). Spółka nie tylko figuruje wśród kluczowych pozytywnych rekomendacji na bieżący miesiąc, ale także otrzymała wyższą rekomendację i cenę docelową. Nowa wycena, 80,7 zł za akcję implikuje 13% wzrost notowań. Mają w tym pomóc przede wszystkim dobre wyniki. Spółka nie zawiodła już w drugim kwartale, pokazując ponad 95 mln zł zysku netto, o niemal 1/5 więcej niż rok wcześniej. Analitycy szacują, że w całym roku będzie to 363 mln zł. Optymistyczny pozostaje także zarząd spółki, oczekujący dobrej drugiej połowy roku, czego dowodem jest o 12% r/r wyższy portfel zamówień.

W gronie propozycji inwestycyjnych analityków DM mBanku całkiem pokaźną reprezentację ma także sektor paliwowy. Co ciekawe, mimo raczej słabego otoczenia makroekonomicznego, niskich marż rafineryjnych i braku wyraźnych katalizatorów na horyzoncie. Niech ogół nie przysłoni jednak szczegółu, eksperci oceniają bowiem, że warto zwrócić uwagę na MOL (bardzo dobre wyniki 2Q, intensyfikacja działań optymalizacyjnych, wzrost prognoz), LTS (LOTOS) (otoczenie makro uwzględnione w kursie, możliwe wezwanie) oraz PGN (PGNIG) (dobre wyniki za 2Q, poprawiające się otoczenia na rynku gazu, możliwa nadzwyczajna dywidenda).

Zespół DM mBanku nie zapomina też o gamingu. Niemal wszystkie największe spółki z branży (CDR (CDPROJEKT), 11B (11BIT) i TEN (TSGAMES)) otrzymały nowe, wyższe ceny docelowe, a Ten Square Games i PLW (PLAYWAY) to przedstawiciele sektora w zestawieniu wrześniowych kluczowych pozytywnych rekomendacji.

„Naszym zdaniem Ten Square Games powinna utrzymać wysoki poziom przychodów w kolejnych miesiącach przy spadających nakładach na marketing, co przełoży się na istotny wzrost wyniku. Na konferencji po wynikach zarząd poinformował, że Hunting Clash oraz Solitales weszły w fazę global lauch, a miesięczne nakłady na marketing związane z nowymi produktami wynoszą 1,5 mln USD. Naszym zdaniem istnieje wysoka szansa na sukces komercyjny przynajmniej jednej z nowych produkcji (naszym zdaniem największy potencjał ma Hunting Clash)” – czytamy w rekomendacji

Na ponad dwadzieścia spółek, które oznaczono jako kluczowe rekomendacje „pozytywne” (poza wymienionymi wcześniej, to także AMC (AMICA), ASE (ASSECOSEE), AST (ASTARTA), CEZ, COG (COGNOR), EUR (EUROCASH), FMF (FAMUR), LPP, OPL (ORANGEPL), PEO (PEKAO), PLY (PLAY), SGN (SYGNITY), STP (STALPROD) i TIM) znajdziemy jedynie trzy, których analitycy radzą unikać. Bez zmian wobec poprzedniego miesiąca są to AML (ALUMETAL), BRS (BORYSZEW) i DNP (DINOPL). Listę opuściły natomiast PKP (PKPCARGO) (rekomendacja poniesiona do trzymaj) i WPL (WIRTUALNA).

Pełna lista zmian rekomendacji w Przeglądzie Miesięcznym DM mBanku z 2 września:

Powyższy tekst jest skrótem z raportu „Przegląd miesięczny: wrzesień 2020" po raz pierwszy opublikowanego 02.09.2020 r. o godzinie 08:35. Skrócona wersja raportu, zawierająca inne informacje wymagane przez Rozporządzenie Delegowane Komisji (UE) 2016/95S z dnia 9 marca 2016 r, jest dostępna na stronie Domu Maklerskiego mBanku, pod adresem https://www.mdm.pl/ds-server/39972?ticketSource=ui-pub