Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Huckleberry Games wykona software na zlecenie za 160 tys. zł

Udostępnij

HBG (HGAMES), notowane na rynku NewConnect studio gamingowe, podpisało umowę z dystrybutorem z branży fotowoltaicznej na wykonanie oprogramowania i dedykowanej aplikacji mobilnej. Pierwszą ratę za usługę w wysokości 32 tys. zł Huckleberry Games otrzyma do 1 października. To istotna kwota dla Huckleberry Games, jeśli porównanym ją z wynikami finansowymi spółki w ostatnich okresach.

- Chciałbym zaznaczyć, iż nie zmieniamy się w software house, nadal naszą podstawową działalnością będzie produkcja gier. Jednak dysponujemy odpowiednim know-how i kompetencjami, żeby podejmować takie zlecenia. Tym bardziej, że kwota 160 tys. zł jest imponująca na tle naszych historycznych wyników. Co więcej, jeśli będzie się pojawiało więcej takich zleceń, rozważamy aktualizację naszej strategii, w której dodamy działalność programistyczną, jako naszą dodatkową nogę biznesową. Według mnie takie podejście jest dla takich spółek, które nie mają jeszcze ugruntowanej pozycji przychodowej ze swoich produktów, najlepszym wyborem. Dywersyfikacja jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a jeśli jest to dywersyfikacja przychodowa, to tym bardziej. – komentuje Dawid Modro, prezes Huckleberry Games.

Huckleberry Games stworzy oraz wdroży dedykowane oprogramowanie oraz aplikację mobilną, wraz z interfejsem pozwalającym na migrację oraz wymianę danych pomiędzy aplikacjami zewnętrznymi a systemem. Dodatkowo dokona odpowiednich połączeń z zewnętrznymi aplikacjami wskazanymi przez zamawiającego.

- Zgodnie z umową za wykonanie usługi otrzymamy 160 tys. zł. Kwota zostanie wypłacona w trzech ratach. Pierwszą w wysokości 32 tys. zł otrzymamy do 1 października. Druga, w kwocie 96 tys. zł zostanie uregulowana do 7 dni roboczych po wykonaniu oprogramowania dedykowanego. Z kolei trzecia, w kwocie 32 tys. zł zostanie uregulowana po zakończonych pracach nad aplikacją mobilną. – dodaje Dawid Modro.

Zamawiającym jest podmiot z branży fotowoltaicznej, który uruchamia portal zajmujący się dystrybucją instalacji fotowoltaicznych od instalacji prosumenckich po farmy fotowoltaiczne połączone z systemem zarządzania infrastrukturą, kosztami i bieżącą obsługą odnawialnych źródeł energii.