Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Nestmedic planuje wprowadzić na rynek 200 nowych urządzeń do końca przyszłego roku

Udostępnij

Notowana na NewConnect innowacyjna firma telemedyczna NST (NESTMEDIC), przedstawiła plany rozwoju na lata 2020-2022. Spółka prowadzi obecne prace nad nową wersją mobilnego KTG – Pregnabit Pro. Premiera udoskonalonego urządzenia, dostosowanego do wymogów rynku amerykańskiego, zaplanowana jest na lipiec 2021 r. Do końca przyszłego roku spółka zamierza wprowadzić na rynek 200 nowych urządzeń, a na przestrzeni 2021 r. planowane jest przeprowadzenie 25 tys. badań KTG.

Unowocześniona wersja urządzenia Pregnabit Pro umożliwi między innymi dostęp wielu podmiotów (palcówki medyczne, lekarze) do konta pacjenta i ułatwi adaptację do standardów GSM dla różnych rynków i krajów. Pregnabit Pro to także udogodnienia dla pacjentek – urządzenie będzie wyposażone w nowy moduł audio, będzie również kompatybilne z mediami społecznościowymi.

Wraz z wprowadzeniem na rynek nowej wersji telemedycznego urządzenia Pregnabit Pro, Nestmedic planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Spółka przygotowuje się do wejścia na rynek amerykański – niebawem rozpocznie się kampania sprzedażowa na terenie USA. Spółka zamierza ubiegać się również o certyfikację FDA. Równolegle, na mocy podpisanej niedawno umowy z fińskim dystrybutorem Seripolar Oy, Nestmedic zamierza poszerzać dostępność mobilnego KTG w krajach nordyckich. Spółka prowadzi również negocjacje z przedstawicielami z Serbii oraz Sri Lanki oraz planuje wdrożenia pilotażowe w Turcji oraz Izraelu.

- Do końca przyszłego roku zamierzamy skoncentrować się na rozwoju systemu Pregnabit w Polsce, USA i krajach nordyckich. Choć nie wykluczamy innych kontraktów, wyżej wymienione kierunki są dla nas priorytetowe – komentuje Jacek Gnich, Prezes Nestmedic.

Do tej pory, za pośrednictwem urządzeń Pregnabit w Polsce i Europie zostało wykonanych 13 250 badań. Obecnie na rynku działa 115 urządzeń, które dostępne są w 37 placówkach medycznych oraz za pośrednictwem platformy.

- Pregnabit stał się bardzo cennym rozwiązaniem podczas globalnej pandemii COVID-19. II kwartale 2020 roku odnotowaliśmy ponad 70 nowych kontraktów w modelu B2C w i wzrost o 257% w porównaniu do I kwartału. Szpitale, prywatna ochrona zdrowia, ubezpieczyciele i położne doceniają Pregnabit – urządzenie ogranicza wizyty i hospitalizacje kobiet w ciąży – dodaje Jacek Gnich.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus