CDR (CDPROJEKT) ogłosiło, że Cyberpunk 2077 na Stadię zadebiutuje 19 listopada 2020 roku, równocześnie z pozostałymi wersjami gry na Xbox One, PC oraz PlayStation 4. Studio poinformowało również o rozpoczęciu przedsprzedaży tytułu za pośrednictwem Stadia Store. 

– Cyberpunk 2077 to największa i najbardziej ambitna gra, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy. Dzięki wykorzystaniu technologii strumieniowania rozgrywki, wersja na Stadię pozwoli każdej osobie przenieść się na ulice Night City bez konieczności pobierania lub instalowania gry natychmiast po jej światowej premierze 19 listopada – powiedział Michał Nowakowski, odpowiedzialny w CD PROJEKT za kształtowanie i realizację polityki sprzedażowej i wydawniczej Spółki.

– CD PROJEKT RED jest znany z tworzenia jednych z największych i najlepszych gier na świecie, a Cyberpunk 2077 to najbardziej oczekiwana produkcja ostatnich lat. Niezwykle cieszy nas to, że możemy dzisiaj ogłosić, iż Cyberpunk 2077 będzie dostępny w Stadii już 19 listopada. Gracze będą mogli błyskawicznie, bez czekania na pobieranie czy instalację, zanurzyć się w mroczny świat Night City na wybranych przez siebie urządzeniach” – powiedział Shanna Preve, Dyrektor Zarządzający, Stadia Partnerships.

Każda osoba, która zakupi grę w Stadia Store poza grą otrzyma zestaw cyfrowych dodatków: oryginalną muzykę z gry, mini artbook, podręcznik Cyberpunk 2020, komiks Cyberpunk 2077: Twój głos oraz zestaw tapet na komputery oraz urządzenia mobilne.

Dostępność gry Cyberpunk 2077 na platformie Stadia zależna jest od dostępności usługi w danym kraju i regionie.

Cyberpunk 2077 ukaże się 19 listopada 2020 roku na Xbox One, PC, PlayStation 4 oraz Stadię. Wersje gry na Xbox One oraz PlayStation 4 będą działały także na Xbox Series X oraz PlayStation 5. W przyszłości ukaże się również darmowa aktualizacja, dzięki której Cyberpunk 2077 będzie mógł w pełni wykorzystać potencjał konsol nowej generacji.